بیگانه

‏بیگانه‏

 (1392)
6.4
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 18 کاربر

فیلم سینمایی

90 دقیقه
درام

خلاصه داستان فیلم سینمایی بیگانه

نسرین معلم نقاشی یک آموزشگاه آزاد است که به بهانه‌ی دیدوبازدید به خانه‌ی خواهر ناتنی‌اش می‌آید. اما آنجا برای چند روزی ماندگار می‌شود. او که در انتظار دیدن شوهر خواهرش است با مردی روبرو می‌شود که از پیش می‌دانسته، املاکی از طریق همسرش به او ارث خواهد رسید و حالا که بیکار او و به شدت گرفتار است، روی این ماترک حساب کرده و با ورود نسرین به باز پس گرفتن ارث برمی‌خیزد. در یکی از شب‌ها دوست امیربا نسرین آشنا می‌شود. نسرین رابطه‌ی عاشقانه‌ای با دوست امیر برقرار می‌کند و داوود (دوست امیر) دلباخته‌ی او می‌شود. در این اثنا امیر که نسبت به رفتار خواهرزنش مشکوک شده در مورد او تحقیق کرده و پی به حقایق می‌برد. او متوجه می‌شود که او زنی غیراخلاقی است و به دلیل عامل خودکشی بودن جوانی در آموزشگاه نقاشی، متواری شده است.

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
نقد فیلم بیگانه
سعید عابدی: ای کاش کارگردان مخاطبانش رااندکی باهوشتر می‌دانست و به اشاره‌ای اکتفا می‌کرد .با این‌همه بیگانه از فیلم‌هایی است که ارزش یک‌بار تماشا را دارد.
بیگانگی در آثار توکلی
محمد خالوندی: آدم­‌های توکلی انسان­‌هایی مسئله­ دارند قهر­مانانی شکست­ خورده و تنها و گم شده در خود و جامعه که کسی حرف­شان را نمی­‌فهمد و صرفاً یک‌سری قرار دادهای اجتماعی مثل خواهر بودگی، شوهر بودگی و... آن‌ها را به هم مربوط می­‌کند.
نقد فیلم بیگانه
کاوه قادری: مشخص نیست توکلی "بیگانه" را دقیقا برای کدام ملت و در خدمت کدام فرهنگ و در مقام آینه‌گی و یا آسیب شناسی کدام جامعه ساخته و اگر احیانا قصد آفرینش اثری جهان شمول و انتقال پیامی فراگیر را داشته تحقق این مهم با وجود جغرافیای مفقود شده‌ی فیلم میسر است؟!
بیگانه با خود
مریم مطلب‌پور: توکلی در بیگانه خوب قصه نمی‌گوید و همین موضوع سبب عدم ارتباط مخاطب با شخصیت‌هایی می‌شود که به نظر می‌آید که او برای در آوردنشان زحمت زیادی کشیده است.
Ads
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم سینمایی بیگانه (از مجموع 3 رای)


سرگرم‌کننده
3.3
ارزش تماشا
5
جذاب
6.7
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
3.3
خوش ساخت
6.7
مناسب خانواده‌
6.7
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (2 نظر)


وروجک
مزخرفه
چرا باید این فیلم با این دیالوگ های چرت و پرت و آبکی بازیگران به این خوبی داشته باشه؟
مهناز افشار چرا واقعا؟؟
0
32 هفته قبل

سارا
من از دیدن این فیلم لذت بردم. خانم بهرام خیلی خوب بازی کردن. موسیقی هم عالی بود.
0
1395/06/02