تنهاترین سردار

‏تنهاترین سردار‏

 (1375)
8.6
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 7 کاربر

سریال تلویزیونی

تاریخی, زندگی‌نامه‌ای
آی‌فیلم

خلاصه داستان سریال تنهاترین سردار

داستان مدت خلافت ۶ ماهه امام حسن(ع) تا فتنه های معاویه در جنگ با او و شهادت ایشان...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

داستان سریال تلویزیونی تنهاترین سردار

خلاصه داستان

مردمان کوفه بعد از شهادت حضرت علی (ع) با امام حسن مجتبی (ع) بیعت کردند. معاویه که پس از شهادت حضرت علی (ع) قدرت را از آن خود می‎بیند، خلافت امام حسن (ع) را قبول نمی‌کند و با راه‎های مختلف یاران امام را به طرف خود می‌کشاند. معاویه صلحی اجباری را به امام تحمیل می‎کند. معاویه سرخوش از این قدرت است اما وقتی با شرایط صلح‎نامه که امام آن را نوشته‎اند، روبرو می‌شود تصمیم می‎گیرد امام را به شهادت برساند...

حواشی سریال تلویزیونی «تنهاترین سردار» (6 حاشیه)

این سریال جزو نخستین محصولات «سیما فیلم» محسوب می‌شود که در سال 75 تنها 2 سال از تاسیس آن می‌گذشت.
قبل از مهدی فخیم‌زاده، شخص دیگری قرار بود کارگردانی این سریال را برعهده بگیرد، فخیم‌زاده در این‌باره گفته‌است: "سریال «تنهاترین سردار» را پیش از حضور من شخص دیگری داشت کارگردانی می‌کرد که به علت مشکلاتی کار متوقف شد. بعد آقای مهندس حیدریان، مدیرعامل وقت سیمافیلم که آن موقع تازه تاسیس شده بود، من را صدا کرد و گفت این کار را ادامه دهم. من هم رفتم و دیدم نمی‌توانم آن را ادامه دهم و ساخت آن را از ابتدا شروع کردم."
مهدی فخیم‌زاده در این سریال نیز به سبک دیگر آثارش علاوه بر کارگردانی، بازیگری در نقش «شمر» را نیز بر عهده دارد. او در این‌باره گفته‌است: "نقش شمر در سریال تنهاترین سردار را خودم بازی کردم چون هیچ بازیگری حاضر نشد در این نقش بازی کند."
مهدی فخیم‌زاده سال‌ها بعد در سریال «مختارنامه» ایفای نقش شخصیت «عمر سعد» را پذیرفت؛ نقشی که او در این مجموعه آن را نوشته و کارگردانی کرده بود.
مهدی فخیم‌زاده درباره شخصیت «عمر سعد» که در این سریال آن را نوشته و کارگردانی کرده و در سریال «مختارنامه» نقش او را بازی کرده‌بود، گفته‌است: "از نظر من عمر سعد کسی بوده شبیه به آن چیزی که در «تنهاترین سردار» دیدید. اما من در سریال مختارنامه بازیگر این نقش بوده‌ام و بنابراین خواسته کارگردان را اجرا کرده‌ام. این نقش متعلق به آقای میرباقری است و من تنها ایفاگر آن هستم. من شخصیت عمر سعد را به لحاظ تاریخی به‌خوبی می‌شناسم و در تنهاترین سردار هم از تضاد شخصیتی این کاراکتر بسیار استفاده کردم، اما مهم‌تر از شناخت من نوع نگاه و دریافت میرباقری از این نقش بود که با ذهنیت من تفاوت بسیار داشت. "
مهدی فخیم‌زاده
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این سریال لذت می برید؟


بیننده‌ی پیگیر این سریال هستید؟


سریال ارزش یک بار دیدن را دارد؟


حین پخش، تمام توجه‌تان به سریال است؟


مسائل مطرح در سریال جزو دغدغه‌های شما نیز هست؟


سریال از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای این سریال با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای سریال مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از سریال تنهاترین سردار (از مجموع 0 رای)


سرگرم‌کننده
0
جذاب
0
ارزش تماشا
0
درگیر کننده
0
موضوع ملموس
0
خوش ساخت
0
مناسب خانواده‌
0
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (1 نظر)


مینا
فیلم نسبتا خوبی بود
0
53 هفته قبل