شهرام زرگر، مترجم، مجری و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال ۱۳۴۴ در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی بازیگری از دانشکده‌ی "هنرهای زیبا" دانشگاه "تهران" و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشکده‌ی "سینما و تئا‌تر" دانشگاه "هنر" است. برزگر بازیگری را با فیلم «دل و دشنه» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی (۱۳۷۳) آغاز کرد.

سوابق کاری «شهرام زرگر»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «شهرام زرگر»

شهرام زرگر ترجمه‌ی بیش از 36 عنوان نمایشنامه، عضویت در هیأت علمی دانشکده‌ی "سینما و تئاتر" دانشگاه "هنر" از سال (1383)، داوری در دوره‌های مختلف جشنواره‌ی نمایش‌نامه‌خوانی "مولوی" از سال (1385) تا (1387)، مدیریت گروه نمایش دانشکده‌ی "سینما و تئاتر" (1385-1388)، عضویت در شورای تئاتر دانشگاهیان (1385—1388) و مسئولیت تئاتر "بنیاد فرهنگی هنری رودکی"، را در کارنامه دارد.

برزگر ترجمه‌ی نمایش‌نامه‌هایی نظیر؛ «نینوچکا» (بیلی وایلدر)، «پابرهنه در پارک» (نیل سایمون)، «مادر ایکاروس» (سام شپرد)، «اتاقی در هتل پلازا» (نیل سایمون)، را برعهده داشته‌است.

شهرام برزگر اجرای برنامه‌هایی نظیر؛ «سفید»، را در کارنامه دارد.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «ارابه‌ی مرگ» (۱۳۷۵)، «عقرب» (۱۳۷۵) و «دشت ارغوانی» (۱۳۷۳)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

نظرات مردم (0 نظر)