‏حمیرا ریاضی‏


حمیرا ریاضی (حمیرا حسنی‌ ریاضی)، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1346 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی کارگردانی تئاتر از دانشکده‌ی "هنرهای زیبا" (1374) و کارشناسی ارشد رشته‌ی کارگردانی از دانشکده‌ی "سینما و تئاتر" است. حمیرا ریاضی بعد از ورود به دانشگاه تهران در سال (1369) فعالیت هنری‌اش را در زمینه‌ی تئاتر شروع کرد و سپس به تلویزیون و سینما راه یافت.

تولد:

1346/03/28 (سن: 49 سال)

سوابق کاری «حمیرا ریاضی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «حمیرا ریاضی»

حمیرا ریاضی همسر علیرضا اوسیوند، بازیگر است. ریاضی در تئاترهایی نظیر؛ «اسفندیار»، «مهرگیاه»، «لیرشاه»،‌ «ایلیات»، «چند و چون به چاه رفتن چوپان»، «بهرام چوبینه» و «هانچو»، به ایفای نقش پرداخته‌است.

حمیرا ریاضی در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «پهلوانان نمی‌میرند»، «هفت‌سنگ»، «عید آن سال‌ها»، «روزگار جوانی»، «کاشانه» و «وضعیت سفید»، بازی کرده‌است. وی همچنین در فیلم‌های سینمایی نظیر؛ «شرفناز» (1393)، «رنگ شب» (1380)، «نغمه» (۱۳۸۰)، «رنگ شب» (۱۳۷۹)، «زیر پوست شهر» (۱۳۷۹)، «مثلث آبی» (۱۳۷۸)، «هفت سنگ» (۱۳۷۶) و «ساز ستاره» (۱۳۷۳)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

جزئیات بیشتر درباره «حمیرا ریاضی»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (10)

درام (6)
حادثه‌ای (1)
مستند (1)
خانوادگی (1)
فانتزی (1)
مهیج (1)
تاریخی (1)
دفاع مقدس (1)
کمدی (1)
جنایی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (0 نظر)