حمیرا ریاضی (حمیرا حسنی‌ ریاضی)، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1346 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی کارگردانی تئاتر از دانشکده‌ی "هنرهای زیبا" (1374) و کارشناسی ارشد رشته‌ی کارگردانی از دانشکده‌ی "سینما و تئاتر" است. حمیرا ریاضی بعد از ورود به دانشگاه تهران در سال (1369) فعالیت هنری‌اش را در زمینه‌ی تئاتر شروع کرد و سپس به تلویزیون و سینما راه یافت.

تولد:

1346/03/28 (سن: 50 سال)

سوابق کاری «حمیرا ریاضی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «حمیرا ریاضی»

حمیرا ریاضی همسر علیرضا اوسیوند، بازیگر است. ریاضی در تئاترهایی نظیر؛ «اسفندیار»، «مهرگیاه»، «لیرشاه»،‌ «ایلیات»، «چند و چون به چاه رفتن چوپان»، «بهرام چوبینه» و «هانچو»، به ایفای نقش پرداخته‌است.

حمیرا ریاضی در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «پهلوانان نمی‌میرند»، «هفت‌سنگ»، «عید آن سال‌ها»، «روزگار جوانی»، «کاشانه» و «وضعیت سفید»، بازی کرده‌است. وی همچنین در فیلم‌های سینمایی نظیر؛ «شرفناز» (1393)، «رنگ شب» (1380)، «نغمه» (۱۳۸۰)، «رنگ شب» (۱۳۷۹)، «زیر پوست شهر» (۱۳۷۹)، «مثلث آبی» (۱۳۷۸)، «هفت سنگ» (۱۳۷۶) و «ساز ستاره» (۱۳۷۳)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

نظرات مردم (0 نظر)