حسن اسدی

حسن اسدی، جانشین مدیر تولید، دستیار تولید، مدیر فیلمبرداری، دستیار نورپرداز و بازیگر تلویزیون و سینما سال ۱۳۴۱ در شهر تربت حیدریه متولد شد.
حسن اسدی سال (1371) در کنکور سراسری شرکت کرد و به علت عدم پذیرش دانشجو در گرایش‌های سینما در آن سال، در رشته‌ی موسیقی که اولویت دیگر مورد علاقه‌اش بود در دانشکده‌ی "موسیقی دانشگاه هنر" پذیرفته و در سال (1376) فارغ‌التحصیل شد.
تولد: 1341/06/10 (سن: 56 سال)
سوابق کاری حسن اسدی
بازیگر

مدیر فیلم برداری

فیلمبردار

مدیر تولید
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «حسن اسدی»
حسن اسدی، اولین کار حرفه‌ای‌اش بازی در تئاتر «انتظار سرخ» بود که در سال‌های اولیه‌ی دفاع مقدس (1361) در تالار وحدت به روی صحنه رفت و به عنوان تله‌تئاتر ضبط و از "شبکه اول سیما" در همان سال پخش گردید.

وی در سال‌های (1364-1363) دوره‌ی گویندگی فیلم و تلویزیون را گذراند؛ در همین دوره‌ی آموزشی بود که از محضر اساتید بزرگی نظیر: مرحوم استاد عزت‌اله مقبلی (بازیگری تئاتر و رادیو)، استاد حمید سمندریان (بازیگری و فن بیان)، استاد علی‌اکبر کسمائی (گویندگی فیلم، تلویزیون و دوبلاژ)،‌ استاد پرویز تاییدی (نمایشنامه نویسی)، استاد جابر عناصری (تیپ شناسی)، استاد اسماعیل شنگله (نقد، بررسی و تحلیل نمایش)، استاد جلال مقامی (دوبلاژ) بهره برد.

نقطه عطف وی استفاده از محضر اساتید گرامی آقایان: احمد پژمان، کامبیز روشن‌روان، شریف لطفی، هوشنگ کامکار، و... و گرایش به سمت موسیقی متن فیلم بود که آهنگسازی چند فیلم کوتاه و بلند ره‌توشه‌ی این سال‌هاست.

بازیگری، مدیریت تولید، مجری طرح و آهنگسازی بیش از 50 فیلم سینمایی، داستانی و سریال تلویزیونی حاصل سال‌هایی است که گذشت.

حسن اسدی برای اولین بار در نه سالگی در مدرسه، روی سن تئاتر رفت و در همان سال‌ها با اجرای یک ترانه‌ی کوچه بازاری و خواندن آهنگ آن (در وقت تنفس درس ریاضی سال پنجم دبستان!) نخستین جرقه‌های گرایش ناخودآگاه وی به عالم رنگارنگ موسیقی، نمایش و هنر زده شد.
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (0 نظر)