مژده لواسانی

‏مژده لواسانی‏

مجری


مژده لواسانی، کارگردان و گوینده‎ی رادیو، نویسنده، سردبیر و مجری تلویزیون، سال ۱۳۶۸ در تهران متولد شد. وی اولین اجرای حرفه‎ای‎اش در یازده سالگی با برنامه‎ی زنده «جشن عاطفه ها» و بعد از آن «باز باران» بود. مژده لواسانی، گوینده‎ی برگزیده‎ی سیزدهمین نکوداشت برنامه‌سازان برتر هفته‎ی دفاع مقدس، برگزیده‎ی نخستین جشنواره‎ی بین‌المللی عفاف و حجاب (نور) در بخش گزارش‌های صوتی و انتخاب به عنوان مجری برتر تلویزیون، را در کارنامه دارد.

تولد:

1368/08/20

سوابق کاری «مژده لواسانی»

Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «مژده لواسانی»

مژده لواسانی متولد ۲۰ آبان ۱۳۶۸ در تهران مجری، سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده رادیو است. لواسانی اولین نویسندگی مستقل برای رادیو را با برنامه‎ی «من هم می‌توانم» تجربه کرده‎است. وی همچنین در سنین کودکی و نوجوانی تجربه‎ی بازیگری در سریال‌های «پلاک ۱۴» به کارگردانی مهران مدیری و «خبرنگار» به کارگردانی محمدحسن‌زاده را دارد و در عرصه‎ی نمایش هم نویسندگی و کارگردانی چندین تئاتر مذهبی نظیر «ظهور خورشید»، «خورشید در پس ابر» و «آفتاب هشتم» را بر عهده داشته‎است.
مژده لواسانی اجرای برنامه‌های رادیویی نظیر؛ «آسمانه» (اولین سردبیری رادیو)، «سلوک سپیده» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «روزی برای ما» (رادیو ایران)، «سفارشی» (رادیو ایران)، «روزگار جوانی» (رادیو ایران)، «بهترین شکل ممکن» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «برندگان»، «مصطفای عشق» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «آبنبات» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «بسته‎ی پیشنهادی» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «یادمان باشد» (شبکه‎ی جهانی صدای آشنا)، «سلام نوجوان» (رادیو ایران)، «پیدا و پنهان» (رادیو گفتگو)، «دانش و هوش» (رادیو ایران)، «سقاخانه» و «شب رستگاری»، را برعهده داشته‎است.
وی همچنین مجری برنامه‎های تلویزیونی نظیر؛ «کبوتر دات‌کام» (شبکه‎ی یک)، «سه‌نقطه» (شبکه‎ی تهران)، «به خانه برمی‌گردیم» (شبکه‎ی تهران)، «روز از نو» (شبکه‎ی دو)، «عصر خانواده» (شبکه‎ی دو)، «ویژه‌برنامه‌های تبریک»، «خانواده‎ی عزیز»، «پابوس»(شبکه‎ی دو) و «کافه سؤال» (شبکه‎ی دو)، بوده‎است.
مژده لواسانی، گوینده‎ی برگزیده‎ی سیزدهمین نکوداشت برنامه‌سازان برتر هفته‎ی دفاع مقدس برای اجرای برنامه‎ی «پیدا و پنهان» در رادیو گفتگو، برگزیده‎ی نخستین جشنواره‎ی بین‌المللی عفاف و حجاب (نور) در بخش گزارش‌های صوتی، نامزد بهترین سردبیری و بهترین نویسندگی در بخش روتین دوازدهمین جشنواره‎ی بین‌المللی رادیو برای برنامه‎ی «مصطفای عشق» و انتخاب به عنوان مجری برتر تلویزیون در سال ۱۳۹۲ در نظرسنجی هفته‌نامه‎ی "سروش"، را در کارنامه دارد.

حواشی «مژده لواسانی» (4 حاشیه)

وی از گربه به شدت می‎ترسد. گویا بچه که بودند یک‎بار گربه روی کالسکه‎اش پریده‎است. هنوز هم کابوس‎های شبش گربه است.
پدرش برای نام‎گذاری وی حافظ باز کرده‎است. غزل «مژده ای دل که مسیحا نفسی...» می‎آید و ایشان نامش را مژده می‎گذارند.
خبر ممنوع‌التصویری وی حواشی زیادی را برای این مجری جوان به وجود آورده و این اتفاق در حالی افتاده که نه تنها هیچ‎گونه اعلام رسمی به این مجری از مدیران صداوسیما صورت نگرفته بلکه خود وی نیز این خبر را صراحتاً تکذیب کرده‎است. ماجرا از جایی شروع شد که یک سایت خبری خبر ممنوع‌التصویری او را منتشر کرد و این مجری نیز بلافاصله در گفتگویی آن را کذب دانست.
به عنوان کودک در برنامه‌های «سلام کوچولو» «بچه‌های انقلاب» و «بوی گلِ آفتاب» حضور داشته‌است.

جزئیات بیشتر درباره «مژده لواسانی»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (1)

گفت و گو محور (1)

نظرات مردم (2 نظر)


رضا سعیدی نیا
موفق و سلامت باشند
0
28 هفته قبل

ایرج عزیزی
خیلی مسلط وحرفه ای....
0
28 هفته قبل