منیژه دلدار گلچین با نام اصلی «بمانی دلدار گلچین»، بازیگر سینما و تلوزیون، سال 1335 در شهر رشت متولد شد. او دیپلم خود را از دانش‌سرای هنر دریافت کرد و در رشته کارگردانی سینما به تحصیل پرداخت. گلچین در سال 1362 موفق به ایفای نقش در تلویزیون شد و پس از آن با فاصله‌ای اندک در سال 1363 حضور در سینما را نیز تجربه کرد.

تولد:

1335/01/01 (سن: 61 سال)

سوابق کاری «منیژه دلدار گلچین»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «منیژه دلدار گلچین»

بمانی دلدار گلچین، خواهر مرجانه گلچین و دختر عموی نادیا گلچین، در سال 1335 در رشت متولد شد. او دیپلم خود را از دانش‌سرای هنر دریافت کرد و در رشته کارگردانی سینما به تحصیل پرداخت. از سال 1354 به خدمت اداره تئاتر وزارت ارشاد درآمد و از همان سال به فعالیت در زمینه بازیگری و حرکات موزون پرداخت. او همچنین به عضویت در گروه تئاتر ملی ایران درآمد و به همراه این گروه به منظور اجرای تئاتر به خارج از کشور اعزام شد.

گلچین در سال 1362 موفق به ایفای نقش در تلویزیون شد و پس از آن با فاصله ای اندک در سال 1363 حضور در سینما را نیز تجربه کرد.

وی در فیلم‌هایی نظیر؛ «گل مریم» (۱۳۶۶)، «قصه زندگی» (۱۳۶۵) و «زنجیرهای ابریشمی» (۱۳۶۴) به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

«منیژه دلدار گلچین» خواهر «مرجانه گلچین» و دختر عموی «نادیا گلچین» است.

نظرات مردم (1 نظر)


طناز کیان افشار
خدا عموشون رو رحمت کنه
انشالله خدا بهتون صبر بده
0
35 هفته قبل