طناز طباطبایی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1362 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر است. طناز طباطبایی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن از بیست و هفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «صداها» (1387)، جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سومین جشن منتقدان برای فیلم «صداها» (1388) و لوح تقدیر از جانب جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (1393)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1362/02/20 (سن: 34 سال)
نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «طناز طباطبایی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «طناز طباطبایی»

طناز طباطبایی، در محله‌ی نیاوران متولد شد و یک خواهر دارد که بزرگتر از اوست.

طناز مجرد است و با موسیقی آشنایی دارد و گیتار می‌زند؛ مدتی هم کار نقاشی می‌کرد، پدرش نیز در زمینه‌ی موسیقی فعالیت دارد.

وی فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر است.

طباطبایی از سال (۱۳۸۰) وارد عرصه بازیگری شد و در کلاس‌های آزاد بازیگری "هیوا فیلم" توانست دوره بازیگری را بگذراند. پس از یک ماه برای بازی در مجموعه‌ی «جوانی» انتخاب شد. اولین فیلم سینمایی او «دیشب باباتو دیدم آیدا» به کارگردانی رسول صدر عاملی بود که اولین حضورش را در فیلم‌های سینمایی رقم زد. در فیلم «مرهم» اوج توانایی‌های خودش را نشان داد.

وی با مجموعه‌ی تلویزیونی «میوه ممنوعه» که جزو نقش‌های اصلی فیلم بود در تلویزیون مطرح شد و توانایی‌هایش را به چالش کشید.

طباطبایی، نامزدی دریافت بهترین بازیگر زن کمدی برای سریال «پرانتز باز» (1390)، نامزدی دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن در کرمانشاه برای فیلم «هیس!دخترها فریاد نمی زنند» (1391) و نامزدی دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم «رخ دیوانه» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر (1393)، است.

طناز طباطبایی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «صداها» (1387)، دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سومین جشن منتقدان برای فیلم «صداها» (1388)، دیپلم افتخار از سوی پنجمین جشن منتقدان برای فیلم «مرهم» (1390)، جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن در سنندج برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (1391)، لوح تقدیر و جوایزی از سوی جشنواره زنان مستقل آمریکا به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی.زنند» (1392)، لوح تقدیر و جوایزی از جانب جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی.زنند» (1393)، را در کارنامه دارد.

وی با انتشار عکسی در خصوص فیلم خشم و هیاهو نوشت: این فیلم برگرفته از یک نگاه زنانه است. باید فیلم در جشنواره فیلم فجر اکران شود تا به حواشی که درباره مضمون آن شنیده شده، پاسخ داده شود. نقش زنان در فیلم‌های این دوره از جشنواره هم بی‌تأثیر نیست. در این چند سال آنچه از مضمون بیشتر فیلم‌ها شاهد بودیم، حضور پررنگ زنان در فیلم‌ها بوده‌است.
پیکر «مرتضی پاشایی» هنرمند موسیقی پاپ کشورمان با حضور خیل عظیمی از هوادارن و اهالی موسیقی تشییع شد، وی نیز در مراسم تشییع این خواننده حضور یافت.
وی در گفتگویی اشاره داشت که گذشتن از سن ۳۰ سالگی باعث شده جدی‌تر به ازدواج فکر کند و دوست دارد خانواده خودش را داشته باشد. او در ادامه درباره ملاک‌هایش برای ازدواج سخن گفت اینکه نگاه ازدواج سنتی را بیشتر می‌پسندد .

نظرات مردم (47 نظر)


سارا
رو سی پس کی اکران میشه😕
0
1 روز قبل

مهنا
بیسته بیست
0
1 هفته قبل

امیررضا
تولد ات را تبریک عرض مکنم
0
2 هفته قبل

عسل
تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل

الینا❤رئال مادرید
تولدت مبارک
0
2 هفته قبل

سارا
بعد ویلایی ها یک ساله ازش فیلم ندیدیم
چرا اخه
1
2 هفته قبل

الفا
تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل

عارفه
تولدتون مبارک طناز خانوم
0
2 هفته قبل

خان خانان
تولدت مبارک
0
2 هفته قبل

سمانه
سلام طناز خانم تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر