گلشن گراور، بازیگر سینما و تلویزیون، 21 سپتامبر 1955 متولد شد. وی هنرپیشه اهل کشور هند است و از سال ۱۹۸۰ میلادی مشغول فعالیت بوده و تاکنون (تا سال 1395) در بیش از ۴۰۰ فیلم به نقش‌آفرینی پرداخته است. او در فیلم‌هایی نظیر؛ «ما پنج نفر»، «اوتار»، «عشق عشق عشق»، «سوداگر»، «رام می‌داند»، «جرم»، «زمین»، «پیروزی» و «سلام بمبئی» به نقش‌آفرینی پرداخته است.

تولد:

1955/09/21 (1334/06/29)

سوابق کاری «گلشن گراور»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «گلشن گراور»

گلشن گراور تا سی‌امین سال بازیگری خود در بیش از ۴۰۰ پروژه فعالیت داشته است. او در کارهای بسیاری نقش منفی بازی کرده و در فیلم «سلام بمبئی» نیز نقش منفی فیلم را بازی می‌کند.

در سینمای هند او دارای لقب «بد من» است. در هر جای دنیا که می‌خواهند فیلمی بسازند که بین المللی باشد بدون شک یکی از گزینه‌ها گلشن گراور هست.

او همچنین سابقه‌ی فعالیت در فیلم‌های سینمای هالیوود و سینمای دیگر کشورها را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین برای بازی در فیلم «من کلام هستم» برنده‌ی جایزه‌ی معتبر «استارداست» شده است.

فیلم «beeba boys» با بازی «گلشن گروور» سال 2016 در فستیوال لندن حضور داشت.
طبق اعلام دست‌اندرکاران پروژه «سلام بمبئی»؛ پتانسیلی که در هنر و بازی «گلشن گروور» بازیگر سینمای هند نهفته باعث شد تا عوامل «سلام بمبئی» برای انتخاب نقش منفی، به سراغ گروور بروند که در سینمای بالیوود به «بدمن» فیلم‌های هندی معروف است.
«گلشن گروور»، در سال ۲۰۱۵ در ۹ فیلم جلوی دوربین رفته است.

نظرات مردم (0 نظر)