حمیدرضا آذرنگ، کارگردان، نمایشنامه‌نویس و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال ۱۳۵۱ تهران متولد شد. وی فارغ‎التحصیل رشته‎ی روانشناسی بالینی از "دانشگاه آزاد رودهن" در سال (۱۳۷۶) است. حمیدرضا آذرنگ، جایزه‎ی بازیگر مرد در جشنواره‎ی تئاتر فجر برای «خنکای ختم خاطره» (۱۳۸۸)، جایزه‎ی کارگردانی اول جشنواره‎ی عدالت و امید (۱۳۸۸)، نویسنده‌ی برگزیده‌ی جشن اردیبهشت تئاتر ایران برای نمایش «مادرمانده» (۱۳۸۸)، جایزه‎ی بهترین بازیگر مرد جشنواره‌ی فیلم‌های ویدئویی یاس برای بازی در فیلم «آخرین نفر» (١٣٩٣)، جایزه‎ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن خانه‌ی سینما برای بازی در فیلم «ملکه» (١٣٩٣) و جایزه‌ی برترین کتاب سال دفاع مقدس برای نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» چاپ انتشارات امیرکبیر (١٣٩٣)، و بسیاری جوایز دیگر را در کارنامه دارد.
نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «حمیدرضا آذرنگ»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
آذرنگ در فیلم «گیتا» نقش مردی را بازی می‌کند که پس از سال‌ها پدر شده اما به قول خودش او قبلا هم پدر بوده است.
دیدگاه «آذرنگ » درباره ی فیلم «گیتا»
ما مثلث‌های عشقی،کلیشه‌های عشقی تا دلتان بخواهد داشتیم. من فکر نمی‌کنم گیتا کلیشه باشد.یکی از بکرترین قصه‌هایی که دیدم که در آن گزش و تلخی آن به اندازه‌ی خود قصه جلو می‌رود و شرایط روانکاوانه قصه درباره‌ی شخصیت‌ها به شدت درست لحاظ شده «گیتا» بود.
معیارهای «آذرنگ »در انتخاب نقش هایش
پایبندی و وفاداری به نقش‌ها خیلی سخت است.من هم سعی می‌کنم اثری را اننتخاب بکنم و جایی انتخاب شوم که هم من بتوانم منشا اثر باشم و تاثیری در کلیت اثر تاثیر بگذارم هم شخصیت پیشنهادی بتواندمن را اغنا کنم که بتوانم خودم را در قالب آن کار یا شخصیت بپذیرم.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (10 نظر)


عسلی
بازیش عالیه
0
3 ماه و 2 هفته پیش

طاها مزینانی
عالی عالی عالی
0
3 ماه و 2 هفته پیش

کاپیتان
فیلماشون اصلا خوب نیست
0
4 ماه و 3 هفته پیش

غزل
تو سریال شاهگوش که گل کاشتند با بازی عالیشون
1
10 ماه پیش

ستاره سهیل
عالی. بخصوص بازیشون در سریال جاده قدیم
0
10 ماه و 3 هفته پیش

شادی
😐😐😐😐😐😐
0
10 ماه و 3 هفته پیش

احسان
نمی دونم چرا ولی بازیشون اصلا به دل من نمی شینه😟
3
10 ماه و 3 هفته پیش

❤ساناز❤
عععععععااااالللللیییهه ❤❤👏👏
0
10 ماه و 3 هفته پیش

یاسی
بی نظیر
0
11 ماه و 3 هفته پیش

علی حبیب الهی
خوب
0
1395/05/10