‏مهراب قاسم‌خانی‏


مهراب قاسم‌خانی، طراح‎صحنه و نویسنده، سال ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. قاسم‌خانی فعالیت جدی‌اش در صداوسیما را در سال (۱۳۷۸) و با برنامه‎ی «ببخشید شما؟» که برنامه‌ای طنز به کارگردانی مهران مدیری بود آغاز نمود.

تولد:

1350/09/16 (سن: 45 سال)

سوابق کاری «مهراب قاسم‌خانی»

نویسنده

بازیگر

عکاس
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «مهراب قاسم‌خانی»

مهراب قاسم‌خانی در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد. وی طراح‎دکور و نویسنده است. قاسم‎خانی پس از «پاورچین» با شقایق دهقان ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پسری است به نام نویان. وی فعالیت جدی‌اش در صداوسیما را در سال (۱۳۷۸) و با برنامه‎ی «ببخشید شما؟» که برنامه‌ای طنز به کارگردانی مهران مدیری بود آغاز نمود. اما به گفته‎ی خودش اوج کارهای هنری‌اش به مجموعه‎ی تلویزیونی «پاورچین» برمی‌گردد. در زمستان (۱۳۸۲) تا بهار (۱۳۸۳) مجموعه‎ی طنز «نقطه‌چین» را با نوشته‌های خود یاری رساند. پس از آن در پاییز و زمستان همان سال به همراه برادر بزرگ خود پیمان قاسم‎خانی و همسرش شقایق دهقان، مهدی مظلومی را در ساخت طنز «کمربندها را ببندیم» یاری رساندند. وی در سال (۱۳۸۸) به همراه برادرش پیمان قاسم‎خانی فیلمنامه‎‌ی «سن پترزبورگ» را برای بهروز افخمی نوشت.

مهراب قاسم‎خانی نویسندگی فیلم‎هایی نظیر؛ «دورهمی» مهران مدیری (۱۳۹۵)، «پژمان» سروش صحت (۱۳۹۲)، «دزد و پلیس» سعید آقاخانی (۱۳۹۱)، «ساختمان پزشکان» سروش صحت (۱۳۸۹)، «مسافران» رامبد جوان (۱۳۸۸)، «سن پطرزبورگ» بهروز افخمی (۱۳۸۸)، «مرد هزار چهره» مهران مدیری (۱۳۸۷)، «باغ مظفر» مهران مدیری (۱۳۸۵)، «شب‌های برره» مهران مدیری (۱۳۸۴)، «کمربندها را ببندیم» مهدی مظلومی (۱۳۸۳)، «نقطه‌چین»     مهران مدیری (۱۳۸۲) و «پاورچین» مهران مدیری (۱۳۸۱)، را برعهده داشته‎است.

مهراب قاسم‎خانی در ازدواج اول خود، که حاصلش یک دختر به نام نیروانا بود، موفق نبود. مهراب قاسم‎خانی در سریال «پاورچین» ساخته‎ی مهران مدیری به عنوان طراح‎دکور و نویسنده ایفای نقش کرد. شقایق دهقان هم در سریال «پاورچین» حضور داشت. کلید آشنایی از آن زمان زده شد و با یک‌دیگر ازدواج کردند. این پیوند دومین ازدواج مهراب قاسم‌خانی به حساب می‌آید و حاصل آن یک پسر به نام نویان بود.

نظرات مردم (6 نظر)


مهناز خیراندیش
تولدش مبارک
0
1 هفته قبل

یونس
تولدت مبارک👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🎂🎂🎂🎂🎂🎂
0
1 هفته قبل

شهاب حسینی
عاشقشم
0
8 هفته قبل

طناز
عالی پرتقالی
0
13 هفته قبل

طناز
ایشون توی خوب بد جلف هم بازی کردن لطفا به آثارشون اضافه کنید
0
13 هفته قبل

طاها مزینانی
عالی
0
18 هفته قبل