حمید فرخ‌نژاد، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر تلویزیون و سینما سال 1348 در آبادان متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشکده‌ی "هنرهای زیبای دانشگاه تهران" است. وی در سال (1369) در فیلم «در کوچه‌های عاشقی» ساخته‌ی خسرو سینایی به ایفای نقش پرداخت و سپس فعالیت هنری‌اش را با ساخت کارهای کوتاهی به عنوان دستیار کارگردان دنبال کرد. حمید فرخ‌نژاد، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره‌ی فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره‌ی فیلم فجر، جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره‌ی فیلم مسکو، جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد جشنواره‌ی فیلم آسیا و اقیانوسیه، تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد به‌طور مشترک و جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد جشنواره‌ی جام‌جم، را در کارنامه دارد.

تولد:

1348/01/28 (سن: 48 سال)
برنده 2 و نامزد 8 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «حمید فرخ‌نژاد»

بازیگر

نویسنده

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
در پی واکنش به صحبت‌های داوران «جشنواره فیلم فجر»، در برنامه «هفت»، «حمید فرخ‌نژاد»، بازیگر فیلم سینمایی «لاتاری»، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«از صحبت‌های چند تن از داوران محترم جشنواره فیلم فجر چنین بر می‌آید که عدم رضایت از مضمون فیلم ترویج خشونت اجماع کلی داوران به صرف نظر از داوری سایر رشته‌های فنی و بازی بازیگران این فیلم استوار گردیده، این نگاه برای حذف یا حضور کلی یک فیلم در پروسه رقابت بعهده هیئت انتخاب است نه هیئت داوری، یا مثلا در صورت عدم رضایت هیت داوری از مضمون یک فیلم میتوان در بخش فیلمنامه یا بهترین فیلم، اثر مذکور را از گردونه رقابت حذف کرد.
برخورد داوران جشنواره با فیلم لاتاری خارج اصول تعریف شده داوری و ارزیابی اثار راه یافته به بخش مسابقه و بدعتی خطرناک برای ارزیابی سایر عوامل تولید یک فیلم است که باید جدا از مضمون اثر و با نگاه فنی مورد ارزیابی قرار بگیرد.»

نظرات مردم (33 نظر)


افسانه بانو
عالی
0
5 روز قبل

سپنتاملک زاده
بازیگربسیارخوبی است ولی چرادیگرفیلم بازی نکرده است.
0
1 ماه و 4 هفته پیش

طاها مزینانی
آقا کارن خیلی معذرتا
یکی شما خوبی یکی هم اسمال آقا همسایه
حمید فرخ نژاد هم با تکنیکه هم با اخلاقه محض اطلاع بعضیا هم کلیشه ای نیستن
0
3 ماه و 2 هفته پیش

توماج
یک بازیگر خیلی خوب و استثنایی
0
3 ماه و 3 هفته پیش

YOUNES
بازیگری که بازی خوبی داره اما فیلمای خوبی نداره؟؟؟؟
رو نقشاش بیشتر باید دقت کنه.
0
3 ماه و 3 هفته پیش

کارن
خیلیه لاتاری و خوب بد جلف و عین هم بازی کنی
0
3 ماه و 4 هفته پیش

کارن
کلیشه ای ترین بازیگر سینما ی ایران
0
3 ماه و 4 هفته پیش

محمد حسین محمدی
این عشقهههه عشقههه تولدت مبارک
0
4 ماه پیش

مهنا
تولدت مبارک
0
4 ماه پیش

عارفه
تولدت مبارک آقای فرخ نژاد تو گشت خیلی باحال بودی همچنین تو خوب بد جلف
0
4 ماه پیش
مشاهده نظرات بیشتر