هومن سیدی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر سال 1359 در رشت متولد شد. وی پس از پایان دوره‌ی متوسطه و دریافت دیپلم گرافیک، کار خود را با حضور در کلاس‌های انجمن سینمای رشت و ساخت چند فیلم کوتاه آغاز کرد. سیدی در سال ۱۳۸۶ با آزاده صمدی ازدواج کرد. وی در سال ۱۳۹۳ از آزاده صمدی جدا شد.
برنده 1 و نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «هومن سیدی»

بازیگر

نویسنده

کارگردان

تدوینگر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «هومن سیدی»

هومن سیدی نخستین فعالیت حرفه‌ای‌اش را با حضور در فیلم «یک تکه نان» در کنار رضا کیانیان تجربه کرد و سپس نقش کوتاهی را در «چهارشنبه‌سوری» اصغر فرهادی ایفا کرد. برای بازی در نقش اصلی «پابرهنه در بهشت» بهرام توکلی انتخاب شد. این فیلم اولین فیلم بلند بهرام توکلی بود که باعث شهرت او به عنوان کارگردانی متفکر شد.

سیدی پس از ساخت چند فیلم کوتاه از جمله «۳۵ متری سطح آب» و «دندان آبی» که به خاطر آن‌ها جوایز متعددی را نیز در جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران کسب کرد، اولین فیلم بلند خود را با نام «آفریقا» (1389) کارگردانی نمود. سیدی که در این اثر به عنوان نویسنده و تدوینگر نیز حضور داشت، با استقبال روبه‌رو شد و توانست در بخش آثار ویدئویی بیست و نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر جایزه‌ی بهترین فیلم را از آن خود کند.

سیدی بازی در فیلم‌هایی مانند «چهارشنبه‌سوری» (۱۳۸۴)، «پابرهنه در بهشت» (۱۳۸۴)، «آنکه دریا می‌رود» (۱۳۸۵)، «زخم شانه‌ی حوا» (۱۳۸۶)، «آزادراه» (۱۳۸۹)، «خط ویژه» (۱۳۹۲)، «سیزده» (۱۳۹۱)، «شب، بیرون» (۱۳۹۲)، «اعترافات ذهن خطرناک من» (۱۳۹۳)، «بوفالو» (۱۳۹۳)، «من دیه‌گو مارادونا هستم» (۱۳۹۳)، «فی مدت المعلوم» (۱۳۹۴)، «خشم و هیاهو» (۱۳۹۴)، «پل خواب» (۱۳۹۴) و «نیمرخ‌ها» (۱۳۹۴) را در کارنامه دارد.

وی در سریال‌هایی همچون «راه بی‌پایان» (1385)، «سی‌امین روز» (1390)، «تا ثریا» (1390) و «مهرآباد» (1391) نیز بازی کرده است.

جزئیات بیشتر درباره «هومن سیدی»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (11)

درام (20)
خانوادگی (6)
کمدی (4)
ماجراجویی (3)
جنایی (3)
تله تئاتر (2)
مذهبی (2)
مهیج (2)
عاشقانه (2)
تاریخی (1)
معمایی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (28 نظر)


یاسی
بی نظیری
0
6 روز قبل

غزل
تو عاشقانه نقش متفاوتی داشت
0
1 هفته قبل

طاها مزینانی
عالی
0
1 هفته قبل

حسام نجفی پور
خیلی خوبه تو عاشقانه خیلی خنده دار عالیههههههههه
0
2 هفته قبل

فاطی
تو عاشقانه خیلی خوب بــــــود
0
3 هفته قبل

نازی
تو عاشقانه عالی بود
0
3 هفته قبل

علیرضا جباری
با دست خوش من فکر نمیکردم کارگردان هم باشه انم فیلم های خیلی خوبی کاگردانی کرده مثل خشم هیاهو که واقعا عالی بود
0
3 هفته قبل

:-)
تو عاشقانه عالی بودند
0
3 هفته قبل

کریس
واقععا عالی و دوست داشتنی عاشقتم دوست دارم حرف نداری پیمان
0
4 هفته قبل

لمیا درکی
عالیه بازیش
0
4 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر