‏رابعه اسکویی‏


رابعه اسکویی، بازیگر تلویزیون و سینما، سال ۱۳۴۵ در شهر تهران متولد شد. وی فعالیت سینمایی‌ خود را با بازی در فیلم «حسرت» (حسن محمدزاده) در سال ١٣٧٤ شروع کرد.

تولد:

1345/01/01 (سن: 51 سال)
نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «رابعه اسکویی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «رابعه اسکویی»

رابعه اسکویی دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان در سال ١٣٧١ گذرانده‌است.

وی در فیلم‌هایی نظیر؛ «شیر تو شیر» (۱۳۹۰)، «ننه نقلی» (۱۳۹۰)، «جنایت و مکافات» (۱۳۹۰)، «دزدان خیابان جردن» (۱۳۸۹)، «آینه‌های روبرو» (۱۳۸۸)، «پوپک و مش ماشاالله» (۱۳۸۸)، «دلقک‌ها» (۱۳۸۸)، «چشمک» (۱۳۸۷)، «میزاک» (۱۳۸۷)، «فراری» (۱۳۸۶)، «زن بدلی» (۱۳۸۵)، «سوغات فرنگ» (۱۳۸۵)، «چپ دست» (۱۳۸۴)، «سرتو بدزد رفیق» (۱۳۸۴)، «شاخه گلی برای عروس» (۱۳۸۳)، «عروس فراری» (۱۳۸۳)، «ماجراهای اینترنتی» (۱۳۸۳)، «تارزن و تارزان» (۱۳۸۰)، «سگ کشی» (۱۳۷۹)، «یکی بود یکی نبود» (۱۳۷۹) و همچنین مجموعه‌های تلویزیونی «طنز ویلای من» (۱۳۹۱)، «طنز شوخی کردم» (۱۳۹۲)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

رابعه اسکویی، نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در دوره‌ی نوزدهم جشنواره فیلم فجر برای فیلم «سگ کشی» (۱۳۷۹)، را در کارنامه دارد.

اسکویی که گمان می‌کرده باید همان رفتارهای نسبتا توام با احترامی که در پروژه‌های داخل ایران با او صورت می‌گیرد در جم هم وجود داشته‌باشد، وقتی رفتارهای مبتدیانه و به شدت غیرحرفه‌ای مدیران بالادستی با عوامل پروژه و نگاه ابزاری آنها را دیده بعد از ترتیب دادن جلساتی مشترک و به نتیجه نرسیدن، در دوراهی جدایی یا امتداد کار علیرغم توهین‌ها قرار گرفته‌است.
رابعه اسکویی به دلیل رفتارهای توهین آمیز مدیران شبکه جم و عدم در پیش گرفتن رویه‌ای منطقی در برابر بازیگران به شدت دچار چالش با مدیران این شبکه شده‌است و تصمیماتی را مبنی بر جدایی از این شبکه گرفته است.
وی در یکی از مصاحبه‌های خود گفت: من از بچگی چاق بوده‌ام. از آنجایی که فاصله سنی من با برادر کوچکترم تنها 10 ماه است برای اینکه دچار کمبود مواد غذایی نشوم بیشتر از حد معمول تغذیه شدم و سلولهای چربی در بدنم زیاد شد.

نظرات مردم (15 نظر)


غریبه❤اللهم عجل لولیک الفرج❤
با حرفای اقا سید مجتبی کاملا موافقم....
0
22 هفته قبل

علی نفس
این آدم وطن فروش وگناهکار از نظرمن بعداز کشف حجاب ومهاجرت دیگه هیچ ارزشی نداره
0
30 هفته قبل

آلما _ام_حامی هنرمندان>3
موافقم
0
23 هفته قبل

یگانه
واقعا هر کسی رو فکر میکردم بره اونور ولی اینو نه تو ایران که کلی تحویلش میگرفتن اخه چرا
1
52 هفته قبل

آلما _ام_حامی هنرمندان>3
اوهوم
0
23 هفته قبل

دلم براش تنگ شده
وطن فروش
1
1395/05/09

آلما _ام_حامی هنرمندان>3
دقیقا
0
23 هفته قبل

سیدمجتبی
وطن فروشی چه افتخاری داره؟ با خودش چی فکر کرده؟
2
1395/04/13

سید محمد م
چه ربطی به وطن فروشی داره؟ اینجا کار نداشته رفته اونجا کار کنه دین خودش هم مربوط به خودشه قضاوت راجب اشخاص نباید کرد
1
1395/04/13

سیدمجتبی
کلا این جمله که «دین هر فرد مربوط به خودش هست» جمله برآمده از دین ما نیست. همینطور این جمله: «قضاوت راجب اشخاص نباید کرد»
اگر مایل بودین حضوری صحبت میکنیم
1
1395/04/15

سیدمجتبی
در مورد این استدلال که «اینجا کار نداشته رفته اونجا کار کنه» هم توجیه جالبی نیست. یعنی ""کار نداشتن" و برای "کار کردن" دلیلی نمیشه آدم هر کاری رو انجام بده!!
مثلا با این استدلال شما باید گفت «یزید و شمر بنده خدا کار نداشتند، رفتند کربلا کار کنند! شمر هم دین خودش رو داره و نباید درباره اش قضاوت کرد. حتما یه دلیلی داشته که به جنگ با امام حسین اومده...»

وطن فروشی هم قضیه اش همینه! جایی که داره برای ضد فرهنگ مردم ایران داره فیلم و سریال میسازه، جایی که با اسلام و دین ما مبارزه جدی میکنه نمیشه درباره اش چیزی کمتر از وطن فروشی به کار برد.

کسی که بازیگره خیلی روی مردم تاثیرگذاره! نباید بی جهت دست به انتخاب کار بزنه. کار رابعه اسکویی ساندویچی که نبوده بگیم اینجا کار نداشته رفته جی ام ساندویچ درست کنه. باید حواسش باشه از چه منظر داره روی مردم تاثیر میگذاره، از رسانه ای که مواجیرش از صهیونیست و نوکران عربیش تامین میشه؟
حتی اگه ادم غافلی باشه و به خاطر پول هم رفته باشه، به چه قیمتی؟ امثال مهران مدیری و رامبد جوان که انقدر تاثیرگذارتر و محبوب تر هستند، و احتمالا چیشنهادهای وسوسه انگیزتری دارند، اینجا واستند کار کردند. بعد...
5
1395/04/15

سیدمجتبی
این دو جمله و مفهوم از بر آمده از مفاهیم دین اسلام نیست: «هر کس خودش مربوط به خودش هست» «راجع به اشخاص نباید قضاوت کرد»
اگر مایل بودین بیشتر حضوری صحبت میکنیم
3
1395/04/15

مریم
درسته
0
1395/07/30

آلما _ام_حامی هنرمندان>3
دقیقا
0
23 هفته قبل

آلما _ام_حامی هنرمندان>3
موافقم
0
23 هفته قبل