دالیپ تاهیل، بازیگر سینما و تئاتر هند، 30 اکتبر ۱۹۵۲ متولد شد. او همچنین در حوزه موسیقی نیز فعالیت داشته و آلبومی با اسم «چیزهای مخفی» منتشر کرده است.

تولد:

1952/10/30 (1331/08/08)

سوابق کاری «دالیپ تاهیل»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «دالیپ تاهیل»

دالیپ تاهیل، بازیگر سینما و تئاتر هند، 30 اکتبر ۱۹۵۲ متولد شد.

او بیش از ۲۰ سال مشغول به بازیگری در سینما و تئاتر هندوستان بوده است (تا سال 1395).

با توجه به سن و سال دالیپ تاهیل او در سال‌های اخیر اکثرا در فیلم‌هایی که بازی کرده نقش پدر را ایفا کرده است. مانند اکثر کارهای آخرش او در «سلام بمبئی» نیز نقش پدر را بازی می‌کند (او در این فیلم نقش پدر «دیا میرزا» را بازی می‌کند).

از آثار وی می‌توان به؛ «را. یک»، «نژاد»، «آهسته و مخفیانه»، «قلب»، «عشق»، «بازیگر»، «ترس»، «ما مسافران راه عشقیم»، «عشق عشق عشق» و «از قیامت به قیامت» اشاره کرد.

یکی از بهترین فیلم‌هایی که دالیپ تاهیل در آن بازی کرده فیلم پردیس با بازی «شاهرخ خان» و «مهیما چودهری» است. او همچنین در حوزه موسیقی نیز فعالیت داشته و آلبومی با اسم «چیزهای مخفی» منتشر کرده است.

«دالیپ تاهیل» که از بازیگران سرشناس سینمای بالیوود به حساب می‌آید در اولین اثر مشترک سینمایی هند و ایران در فیلم سینمایی «سلام بمبمئی» به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.
«دالیپ تاهیل» علاوه بر حضور در سینمای بالیوود، تجربه بازی در سینمای هالیوود را نیز دارد.
«دالیپ تاهیل» معمولا نقش پدرها را در فیلم‌ها ایفا می‌کند.

نظرات مردم (0 نظر)