پدرام شریفی

‏پدرام شریفی‏


پدرام شریفی، دستیار کارگردان و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر در آثاری نظیر فیلم‌های سینمایی؛ «سیانور»، «متولد 65»، «بادیگارد» و سریال تلویزیونی «گشت ویژه» فعالیت داشته است.

سوابق کاری «پدرام شریفی»

Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «پدرام شریفی»

پدرام شریفی دستیاری کارگردان در نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» رضا بهبودی (1394)، را برعهده داشته‌است.
شریفی در نمایش‌هایی نظیر؛ «سفر زمستانی و یک داستان بی ربط» سما موسوی (1391)، «بانوی دریایی» اشکان جنابی (1392)، «تقدیر بازان» سیما تیرانداز (1394)، «بله و نه» مهتاب کلانتری (1393) و «داستان زمستان» مهدی کوشکی (1391)، به ایفای نقش‌ پرداخته‌است.
وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «متولد٦٥» مجید توکلی (1394)، «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا (1394)، «سیانور» بهروز شعیبی (1394) و «ماهی و گربه» شهرام مکری (1392)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است. همچنین شریفی با بازی در سریال تلویزیونی «گشت ویژه» برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد.

حواشی «پدرام شریفی» (5 حاشیه)

فیلم کوتاه داستانی «12 تیر» مجید توکلی با بازی پدرام شریفی (1394)، در بخش مسابقه‌ی ایران دوره‌ی سی و دوم جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران، شرکت کرده‌است.
وی به‌طور هم‌زمان با سه فیلم «سیانور» بهروز شعیبی، «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا و «متولد۶۵» مجید توکلی در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته و در هر کدام از این فیلم‌ها نقش‌های متفاوتی را ایفا کرده‌است؛ در «سیانور در نقش یک دانشجوی رومانتیک جوان دانشکده پلیس که به ساواک منتقل می‌شود؛ در «بادیگارد» نقش یک مامور نظامی این بار از نوع امنیتی و محافظ بودن را بازی می‌کند و در «متود 65» در نقش یک جوان طبقه متوسط که ویزیتور سیسمونی نوزادان است.
«پدرام شریفی» بازیگر جوان سینما یکی از چهره های جوانی است که سال 1395 از تئاتر به سینما آمده است.
شریفی بازیگر شناخته شده در عرصه نمایش است که نظر کارگردانان مختلف سینما را جلب کرد و آنها از حضور این بازیگر در آثارشان بهره گرفتند.
سریال «گشت ویژه» که هفته نیروی انتظامی سال 1395 پخش شد اولین سریال تلویزیونی «پدرام شریفی» بود که در آن در نقش یه مامور پلیس به ایفای نقش پرداخت و در کنار بازیگرانی چون «حمید گودرزی»، «شاهد احمدلو»، «محمود پاک نیت» و... بازی نموده است.
«پدرام شریفی» بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص خصوصیات فیلم «متولد 65» گفت:
«فیلم «متولد ۶۵»، فیلم دهه شصتی‌هاست و وقتی به عنوان دهه شصتی فیلمنامه را خواندم، بسیاری از ماجراهای زندگی‌مان را در آن دیدم؛ اتفاقاتی که همیشه در افکارم بود.»
وی افزود: «در مورد دهه شصت حرف‌های بسیاری زده می‌شود اما زمانی که صادقانه به این دهه نگاه می‌کنیم، متوجه خواهیم شد از زمانی که در رحم مادرمان بودیم، صدای بمباران می‌شنیدیم؛ اکثرمان در جنگ به دنیا آمدیم، به مدرسه رفتیم و… شریفی خاطرنشان کرد: تلخ‌ترین جای این جریان آنجاست که وقتی به دهه هفتادی‌ها نگاه می‌کنیم، وضعیتشان بهتر از دهه شصتی‌ها نیست؛ این فیلم ماجرای ما جوان‌هاست؛ نه الزاما یک دهه خاص. امیدوارم همه آن انرژی که برای «متولد ۶۵» گذاشتم نتیجه مثبت بدهد و خروجی قابل قبولی داشته باشد.»

جزئیات بیشتر درباره «پدرام شریفی»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (7)

درام (4)
حادثه‌ای (3)
مهیج (3)
جنایی (2)
عاشقانه (1)
زندگی‌نامه‌ای (1)
معمایی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (4 نظر)


یـــہ بــنده خــدآ
دوسش دارم
1
17 هفته قبل

شکیبا حاج حیدری
هنرمندی جوان ولی با تجربه و بازی خوب امیدوار آنچه لایق ایشان است برایش رقم بخورد
0
22 هفته قبل

مریم
قربون چشمات
0
22 هفته قبل

مریم
قربونت برم ک اینقدر خوبی
0
22 هفته قبل