ایزابل هوپر، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «Louder Than Bombs»، فیلم سینمایی «The Disappearance of Eleanor Rigby: Her» و فیلم سینمایی «سقوط مرد مرده» فعالیت داشته است.

تولد:

1953/03/16 (1331/12/25)

سوابق کاری «ایزابل هوپر»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «ایزابل هوپر»

ایزابل هوپر متولد ۱۶ مارس ۱۹۵۳، بازیگر فرانسوی است که از سال ۱۹۷۱ میلادی در بیش از ۹۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. او از هنرپیشه های زن مورد علاقه شابرول بود و با فیلم داستان زنان اثر کلود شابرول در سال ۱۹۸۸ بود که در ابتدای مسیر کاریش به شهرت رسید. هوپر در سال ۱۹۵۳ میلادی در پاریس بدنیا آمد. پدرش کارخانه دار و مادرش معلم بود. او بازیگری را با نمایش تئاتر آغاز کرد و در سال ۱۹۷۴ با فیلم "Going Places" به کارگردانی برتراند بلیه به شهرت رسید. او دوبار برندهٔ جشنواره فیلم کن و دوبار برندهٔ جشنواره فیلم ونیز شده است. وی همچنین ۱۳ بار نامزد دریافت جایزه سزار شده که در سال ۱۹۹۶ توانست جایزه سزار بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کند. وی در سال ۱۹۷۷ میلادی برندهٔ جایزه بفتا شد. و در سال ۲۰۱۰ میلادی، نشان لژیون دونور فرانسه را به پاس سه دهه خدمت به سینمای کشورش دریافت داشت و در سال ۲۰۱۱ جایزه یک عمر دستاورد سینمایی تلویزیون انگلیس را دریافت کرد.

نظرات مردم (0 نظر)