محمدهادی کریمی

محمدهادی کریمی، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر سال 1351 در تهران متولد شد. وی فارغ‎التحصیل پزشکی است. کریمی فعالیت هنری را سال (1376) با نگارش فیلم «ساغر» به کارگردانی سیروس الوند آغاز کرد.
محمدهادی کریمی جایزه‎ی اول بهترین نقد هنری از دومین جشنواره‎ی مطبوعات، جایزه‎‌ی بهترین فیلم‎نامه برای فیلم «مارال» از ششمین جشنواره‎ی فیلم کرالا، جایزه‎ی ادبی سووران چاکرام برای فیلم «مارال» از هند و جایزه‎ی بهترین فیلم‎نامه برای فیلم «آدمکش» از دومین دوره‎ی جشنواره‎‎ی بین‎المللی فیلم‎های ایرانی تورنتو، را در کارنامه دارد.
تولد: 1351/06/15 (سن: 46 سال)
سوابق کاری محمدهادی کریمی
نویسنده

کارگردان

تدوینگر

تهیه کننده

بازیگر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «محمدهادی کریمی»
محمدهادی کریمی متولد 1351 تهران، فارغ‎التحصیل پزشکی است. وی فعالیت هنری را سال (1376) با نگارش فیلم «ساغر» به کارگردانی سیروس الوند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‎های وی می‎‌توان به مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریات «تصویر روز» و «سینما جهان» اشاره کرد.

محمدهادی کریمی کارگردانی فیلم‎هایی نظیر؛ «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» (۱۳۹۱)، «برف روی شیروانی داغ» (۱۳۸۹)، «امشب شب مهتابه» (۱۳۸۷) و «غیرمنتظره» (۱۳۸۵)، را برعهده داشته‎است.

وی همچنین نویسنده‎ی فیلم‎هایی نظیر؛ «ایران برگر» (۱۳۹۳)، «ساکن طبقه وسط» (۱۳۹۲)، «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» (۱۳۹۱)، «برف روی شیروانی داغ» (۱۳۸۹)، «آدمکش» (۱۳۸۸)، «امشب شب مهتابه» (۱۳۸۷)، «انعکاس» (۱۳۸۷)، «غیرمنتظره» (۱۳۸۵)، «رستگاری در 20/8 دقیقه» (۱۳۸۳)، «الهه زیگورات» (۱۳۸۲)، «شمعی در باد» (۱۳۸۲)، «چشمان سیاه» (۱۳۸۱)، «اتانازی» (۱۳۸۰)، «رخساره» (۱۳۸۰)، «شهرت» (۱۳۷۹)، «مارال» (۱۳۷۹)، «دختران انتظار» (۱۳۷۸)، «سیب سرخ حوا» (۱۳۷۷) و «ساغر» (۱۳۷۶)، بوده‎است.

محمدهادی کریمی جایزه‎ی اول بهترین نقد هنری از دومین جشنواره‎ی مطبوعات، جایزه‎‌ی بهترین فیلم‎نامه برای فیلم «مارال» از ششمین جشنواره‎ی فیلم کرالا، جایزه‎ی ادبی سووران چاکرام برای فیلم «مارال» از هند، نامزدی دریافت جایزه‎ی سه سیمرغ بلورین برای فیلم «برف روی شیروانی داغ» در بخش مسابقه‎ی جشنواره‎ی فیلم فجر دوره بیست و نهم و جایزه‎ی بهترین فیلم‎نامه برای فیلم «آدمکش» از دومین دوره‎ی جشنواره‎‎ی بین‎المللی فیلم‎های ایرانی تورنتو، را در کارنامه دارد.

نظرات مردم (1 نظر)

راد شهبازی
فیلمساز و نویسنده ای خاص و متفاوت ! تمامی فیلم هایی که وی کارگردانی و نویسندگی آنها را بر عهده داشته ، سرشار از مفاهیم فلسفی و دیدگاه های متفاوت و عجیبیست که در نوع خودش برای مخاطب می تواند جذاب باشد و در سینمای ما کم دیده می شود !
1 لایک
0 نظر
4 ماه و 2 هفته پیش