داریوش ارجمند، بازیگر تلویزیون و سینما، سال ۱۳۲۳ در شهر مشهد متولد شد. داریوش ارجمند، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره‌ی فیلم فجر سال (۱۳۶۵) برای فیلم «ناخدا خورشید»، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد جشنواره‌ی فیلم فجر سال (۱۳۷۹) برای فیلم «سگ کشی» و جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد از جشنواره‌ی فیلم حافظ برای فیلم «ستایش ۲»، را در کارنامه دارد.

تولد:

1323/05/05 (سن: 73 سال)
برنده 2 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «داریوش ارجمند»

بازیگر

نویسنده

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
«داریوش ارجمند»، سه فرزند دارد. اولین فرزندش به نام «امیریل» که لیسانس مکانیک از دانشگاه کرمان دارد بازیگر، خواننده و نوازنده است و در سال 1353 به دنیا آمد. فرزند دومش به نام «امیرسام متولد» ۱۳۵۶ فوق دیپلم مکانیک از دانشگاه آزاد مشهد است و در لندن در مدرسه فیلم اسکول در رشته تئاتر و سینما در مقطع فوق لیسانس است. تنها دخترش «یلدا» که در زمینه نقاشی فعالیت دارد در سال 1363 به دنیا آمد.
«داریوش ارجمند»، که فرزند دوم خانواده است و ۱۲ سال از انوشیروان برادر بزرگش کوچکتر است در دوران دانشگاه با دختر دایی اش خانم «فرشته یغمایی» ازدواج کرد.
«داریوش ارجمند»، پدرش تیمسار ارجمند مدتی رییس بیمارستان «امام رضا (ع)» بیرجند بود، اما در دوران کودکی داریوش، به همراه خانواده اش عازم مشهد شدند. تیمسار در آن جا نیز ریاست یک بیمارستان بسیار بزرگ و مهم (بیمارستان رضا شاه) را بر عهده داشت. مادرش خانم «یغمایی» فرزند یکی از ثروتمندان مشهدی و صاحب کارخانه های نوشابه سازی و خواهر «کوروش یغمایی» خواننده معروف ایرانی بود.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (11 نظر)


سپنتاملک زاده
بازیگرخوبی است من ازبازی ازدواج به سبک ایرانی اش راخیلی دوست داشتم.
0
3 ماه و 2 هفته پیش

عسلی
عالیه
0
4 ماه پیش

سپنتاملک زاده
بازیگرخوبی است
0
6 ماه پیش

..روژان..
آقای ارجمند تولدتون مبارک.
0
11 ماه و 4 هفته پیش

سجاد نبیونی
هنرمند واقعی
0
11 ماه و 4 هفته پیش

❤ساناز❤
از صمیم قلبم میگم تولدتون مبارک انشاالله در پناه حق باشین و صد و بیست سال زنده باشین ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
0
11 ماه و 4 هفته پیش

محسن
0
1395/06/15

رضا سعیدی نیا
مالک اشتر سینمای ایران و حشمت فردوس دوست داشتنی همیشه سلامت باشید استاد
3
1395/06/14

سیدمجتبی
چه تعابیر هنری و خوبی برای این هنرمند کشورمون برگزیدین...
1
1395/06/15

غـــریبه(A)
اره واقعا لذت بردم از تعابیر
1
11 ماه و 4 هفته پیش

sadamdar73@gmail.com
واقعا بازیگرمشهوریه
0
1395/05/08