حسین پاکدل

حسین پاکدل حسین پاکدل نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، مجری صدا و سیما و کارگردان و بازیگر تلویزیون سینما تئاتر، سال ۱۳۳۸ در شهر اصفهان متولد شد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته کشاورزی (دانشگاه شیراز) آغاز کرد و در دانشگاه تهران به پایان رساند.

سوابق کاری حسین پاکدل

بازیگر

نویسنده

تهیه کننده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «حسین پاکدل»

حسین پاکدل از سال (۱۳۳۶) با صدا و سیمای مرکز شیراز به همکاری پرداخت و یک سال بعد در تهران به ادامه آن پرداخت. در سال های (۱۳۶۶) تا (۱۳۷۳)، مدیریت پخش شبکه اول سیما را برعهده گرفت و مدیریت دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را نیز پذیرفت. وی به عنوان نویسنده و تهیه کننده، در صدا و سیما فعال است. او در سال‌های (۱۳۶۶) تا (۱۳۷۳)، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. او مدتی نیز مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای او می‌توان نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های حضرت والا و رقص زمین را نام برد. نام همسرش عاطفه رضوی است. وی برادر مهدی پاکدل و مسعود پاکدل است.

قرار بود همچون سال‌های قبل حسین پاکدل از مسوولین عالی‌رتبه و همچنین مجری سال‌های گذشته در صداوسیما اجرای برنامه اختتامیه سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر را بر عهده داشته باشد، اما ناگهان او از این کار به دلیل ممنوع‌التصویری در تلویزیون کنار گذاشته شد. و اجرای برنامه به محمدرضا شهیدی‌فرد محول شد؛ تغییر مجری، اجرای ضعیف و حرف‌های کنایه آمیز شهیدی‌فرد به هنرمندان در رسانه ها بازتاب فراوانی داشت.

نظرات مردم (4 نظر)


عسلی
خوبه
0 لایک
0 نظر
6 ماه و 4 هفته پیش

طاها مزینانی
یک آدم با شخصیت و کار بلد.دوتا برادری که با بازی آشنایی کامل دارن ماشاالله
ولی نمیدونم چرا انقدر زمان فیلم «خانه کاغذی» ایشونو اذیت کردن
0 لایک
0 نظر
8 ماه پیش

سپنتاملک زاده
بازیگرقابل قبولی هستید
0 لایک
0 نظر
9 ماه و 1 هفته پیش

غــــریبه
چقدر شبیهن با اقا مهدی
1 لایک
0 نظر
1396/06/12