رضا عطاران، بازیگر، کارگردان، نویسنده و تدوین‌گر، سال 1347 در مشهدمقدس متولد شد. وی دارای مدرک دیپلم اقتصاد است. عطاران در سال 1373 به عنوان نویسنده و بازیگر در مجموعه‌ی «ساعت خوش» به کارگردانی مهران مدیری، قدم به عرصه‌ی تصویر گذاشت. رضا عطاران سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «طبقه‌ی حساس» (1392) از سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از پانزدهمین دوره‌ی جشن خانه‌ی سینما را در کارنامه دارد.

تولد:

1347/02/20 (سن: 49 سال)
برنده 2 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «رضا عطاران»

بازیگر

کارگردان

نویسنده

مهمان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
وی در نشست فیلم سینمایی «طبقه حساس» در جشنواره‎ی فیلم فجر عنوان کرده بود: «من برای خنداندن مردم حاضرم شلوارم را نیز پایین بکشم». این جمله با واکنش‎های منفی زیادی همراه شد که اوج حملات علیه او از سوی جمشید مشایخی بود و جمشید مشایخی در واکنش به این اظهار نظر وی گفت: « شما می‌توانستید برای خنداندن مردم بگویید از بالای یک درخت تبریزی به پایین می‌پرم نه آن که آن حرف زشت را که من از گفتن آن خجالت می‌کشم را به زبان بیاورید؛ آن‌وقت ما بخاطر این بی‌اخلاقی‌ها به او جایزه هم می‌دهیم». البته خود وی نیز در مصاحبه‌ای که با احسان علی‌خانی در ویژه برنامه‎ی نوروزی شبکه سوم داشت، نسبت به ماجرای صحبت‌هایش در نشست خبری «طبقه حساس» که موجب جنجال‌هایی شده بود آن را یک سوءتفاهم قلمداد کرد.
گفته می‎شد با مهران مدیری دچار مشکل شده که البته این موضوع بعدها توسط خودش تکذیب شد، این دو پس از سال‎ها در سریال «قلب یخی» هم‎بازی شدند.
مدتی ممنوع‎الکار شده بود، از آنجا که آن زمان در ابتدای زندگی حرفه‎ای خود به سر می‎برد مجبور شد برای امرار معاش با وانت مشغول به توزیع مواد غذایی شود.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (83 نظر)


فاطی*
بهترین بازیگر مرد در عرصه طنز
و همچنین کارگردان خوبی هستن من خابم میادشونو خیلی دوست داشتم
0
2 هفته قبل

علی
فیلم های ضعیف جدیدا زیاد بازی کردن امیدوارم دوباره به اوج برگردند
0
2 ماه پیش

امیررضا
آقای عطاران امروز به تاریخ نگاه نکرده بودم و نمی دونستم تولد چه عزیز ای است. تولدات مبارک باد با آرزوی سلامتی و تندرستی
0
2 ماه و 1 هفته پیش

عسل
تولدتون مبارک
0
2 ماه و 1 هفته پیش

الفا
تولدتون مبارک
0
2 ماه و 1 هفته پیش

پرسا صادقی
اوه اوه اوه تولدت مبارک
0
2 ماه و 1 هفته پیش

عارفه
تولدتون مبارک آقای عطاران
0
2 ماه و 1 هفته پیش

Younes
تولدت مبارک🌺🌺🌺🌺🌺🌺
0
2 ماه و 1 هفته پیش

سپنتاملک زاده
بازیگرخوبی است.
0
2 ماه و 3 هفته پیش

حسام الدین
توماج این همه حرف بی خود نزن
0
3 ماه پیش

رادین جعفرزاده
خودت حرف نزن نگو دیدم و لذت می برم
0
1 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر