رضا عطاران، بازیگر، کارگردان، نویسنده و تدوین‌گر، سال 1347 در مشهدمقدس متولد شد. وی دارای مدرک دیپلم اقتصاد است. عطاران در سال 1373 به عنوان نویسنده و بازیگر در مجموعه‌ی «ساعت خوش» به کارگردانی مهران مدیری، قدم به عرصه‌ی تصویر گذاشت. رضا عطاران سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «طبقه‌ی حساس» (1392) از سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از پانزدهمین دوره‌ی جشن خانه‌ی سینما را در کارنامه دارد.

تولد:

1347/02/20 (سن: 49 سال)
برنده 2 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «رضا عطاران»

بازیگر

کارگردان

نویسنده

مهمان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
وی در نشست فیلم سینمایی «طبقه حساس» در جشنواره‎ی فیلم فجر عنوان کرده بود: «من برای خنداندن مردم حاضرم شلوارم را نیز پایین بکشم». این جمله با واکنش‎های منفی زیادی همراه شد که اوج حملات علیه او از سوی جمشید مشایخی بود و جمشید مشایخی در واکنش به این اظهار نظر وی گفت: « شما می‌توانستید برای خنداندن مردم بگویید از بالای یک درخت تبریزی به پایین می‌پرم نه آن که آن حرف زشت را که من از گفتن آن خجالت می‌کشم را به زبان بیاورید؛ آن‌وقت ما بخاطر این بی‌اخلاقی‌ها به او جایزه هم می‌دهیم». البته خود وی نیز در مصاحبه‌ای که با احسان علی‌خانی در ویژه برنامه‎ی نوروزی شبکه سوم داشت، نسبت به ماجرای صحبت‌هایش در نشست خبری «طبقه حساس» که موجب جنجال‌هایی شده بود آن را یک سوءتفاهم قلمداد کرد.
گفته می‎شد با مهران مدیری دچار مشکل شده که البته این موضوع بعدها توسط خودش تکذیب شد، این دو پس از سال‎ها در سریال «قلب یخی» هم‎بازی شدند.
مدتی ممنوع‎الکار شده بود، از آنجا که آن زمان در ابتدای زندگی حرفه‎ای خود به سر می‎برد مجبور شد برای امرار معاش با وانت مشغول به توزیع مواد غذایی شود.

نظرات مردم (80 نظر)


علی
فیلم های ضعیف جدیدا زیاد بازی کردن امیدوارم دوباره به اوج برگردند
0
6 روز قبل

امیررضا
آقای عطاران امروز به تاریخ نگاه نکرده بودم و نمی دونستم تولد چه عزیز ای است. تولدات مبارک باد با آرزوی سلامتی و تندرستی
0
2 هفته قبل

عسل
تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل

الفا
تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل

پرسا صادقی
اوه اوه اوه تولدت مبارک
0
2 هفته قبل

عارفه
تولدتون مبارک آقای عطاران
0
2 هفته قبل

یونس
تولدت مبارک🌺🌺🌺🌺🌺🌺
0
2 هفته قبل

سپنتاملک زاده
بازیگرخوبی است.
0
4 هفته قبل

حسام الدین
توماج این همه حرف بی خود نزن
0
5 هفته قبل

توماج
توی عرصه طنز واقا فوق العاده است ولی جدیدن با بازی در فیلم های خیلی بد به خودش لطمه وارد کرده است با اینک فیلم های خوبی مثل مهنگ عنبر 1و2 و مصادره و طبقه حساس و تا حدی آبنبات چوبی و استراحت مطلق را در کارنامه اش دارد
0
5 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر