هاتف علیمردانی، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی سینما، سال 1355 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی و تئاتر است. علیمردانی فعالیت سینمایی خود را در مقام کارگردانی از سال 1388 با فیلم «راز دشت تاران» آغاز کرد.

سوابق کاری «هاتف علیمردانی»

کارگردان

نویسنده

تهیه کننده

طراح صحنه
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «هاتف علیمردانی»

هاتف علیمردانی طراحی صحنه و لباس فیلم‌هایی نظیر؛ «راز دشت تاران» (۱۳۸۸)، را در کارنامه دارد.

وی همچنین به‌عنوان تهیه‌کننده در فیلم‌هایی نظیر؛ «کوچه‌ی بی‌نام» (۱۳۹۳) و «مردن به وقت شهریور» (۱۳۹۲)، حضور داشته‌است.

هاتف علیمردانی کارگردانی و نویسندگی فیلم‌هایی نظیر؛ «هفت ماهگی» (۱۳۹۴)، «کوچه‌ی بی‌نام» (۱۳۹۳)، «مردن به وقت شهریور» (۱۳۹۲)، «به خاطر پونه» (۱۳۹۱)، «یک فراری از بگبو» (۱۳۹۰) و «راز دشت تاران» (۱۳۸۸)، را برعهده داشته‌است.

هاتف علیمردانی درباره‌ی استقبال مردم از فیلم «به خاطر پونه» می‌گوید: همین‌كه مردم به فیلم من توجه می‌كنند من را خوشحال و امیدوار می‌كند. من ایمان دارم هرچه از دل بیاید بر دل می‌نشیند؛
و واقعا من، پونه را با تك تك اعضای وجودم نوشتم و فكر كردم چه خوب است كه واقعیت‌های موجود در جامعه را انعكاس بدهم.
علیمردانی در مورد محتوای فیلم «به خاطر پونه» می‌گوید: این فیلم درباره‌ی معضلات اجتماعی است. در واقع یك هشدار اجتماعی است با این مضمون كه ‌ای كسانی كه معتاد می‌شوید و خیلی از كارهای اینگونه را تجربه می‌كنید، مطمئن باشید نتایج اعتیاد خیلی بیشتر از آن چیزی است كه فكرش را می‌كنید.
ما همیشه فكر می‌كنیم معتاد یك آدم كارتن‌خواب است كه همه چیزش را از دست داده؛ ولی یك فرد معتاد می‌تواند پول داشته باشد و به كارتن خوابی نرسد اما اتفاقات بدتری گریبان‌گیرش شود.
مضمون این فیلم، هم اعتیاد است و هم تقابلات فرهنگی در خانواده.
دو فیلم اول علیمردانی در نقش کارگردان «راز دشت تاران» و «یك فراری از بگبو»، با فروش پایینی در گیشه همراه بود.

نظرات مردم (0 نظر)