علی سرابی، کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر، سال 1357 در تهران متولد شد. سرابی دارای مدرک کارشناسی بازیگری از دانشکده‌ی هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. وی فعالیت هنری‌اش را از سال 1379 با بازی در تئاتر آغاز کرد و به عنوان بازیگر و کارگردان، نمایش‌های متعددی را به روی صحنه برد. از جمله نمایش‌های او در مقام کارگردان می‌توان به نمایش «خدای کشتار» با بازی نوید محمدزاده اشاره کرد.

تولد:

1357/12/09 (سن: 38 سال)

سوابق کاری «علی سرابی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «علی سرابی»

علی سرابی در نمایش‌هایی چون «نوشتن در تاریکی»، «خشکسالی و دروغ»، «زمستان 66»، «برهان»، «در انتظار گودو» و «روایت ناتمام یک فصل معلق» به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است. وی در مجموعه‌ی «کلاه قرمزی»، به جای شخصیت عروسکی گابی صحبت کرده است.

سرابی در مجموعه‌های «سهمی برای دوست» (1391) و «مهرآباد» (1392)؛ و فیلم‏‌های سینمایی «اشکان، انگشتر متبرک، و چند داستان دیگر» (1386)، «استشهادی برای خدا» (۱۳۸۶)، « دلم می خواد» (1393) و «خشکسالی و دروغ» (۱۳۹۴) به ایفای نقش پرداخته است.

از جمله دستاوردهای این هنرمند، می‌توان به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد، برای نمایش «ماچیسمو» از جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، بهترین کارگردانی برای نمایش «آرش» از جشنواره‌ی سراسری تئاتر دانشجویی و نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر، برای نمایش «دفتر یادداشت» از کانون ملی منتقدان تئاتر ایران اشاره کرد.

نظرات مردم (0 نظر)