نگار عابدی

نگار عابدی، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، در شهر تهران متولد شد.
وی فارغ التحصیل رشته‌ی تئاتر از دانشکده‌ی "هنر و معماری" است.
عابدی فعالیت سینمایی خود را از سال (1387) با فیلم «مانا» آغاز کرد.
نگار عابدی، جایزه‌ی سوم بازیگری در هجدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر برای «لباسی برای میهمانی»، جایزه‌ی کانون ملی منتقدان برای «آندرانیک» در سال (۱۳۸۲)، جایزه‌ی دوم بازیگری در پانزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی برای «فکاهی نامهٔ یک زن»، جایزه‌ی بازیگر برگزیده‌ی سال در جشن بازیگر برای «دن کیشوت»، «بازگشت به خان نخست»، «کبوتری ناگهان» در سال (۱۳۸۵)، جایزه‌ی دوم بازیگری در جشنواره یازدهم تئاتر دفاع مقدس مشهد برای «چراغ‌ها را خاموش نکنید» در سال (۱۳۸۳)، جایزه‌ی یونیسف برای فیلم سینمایی «مانا»در سال (۱۳۸۷)، را در کارنامه دارد.
نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری نگار عابدی
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
اِما دختر «نگار عابدی» از دوران کودکی‌اش به بازیگری علاقه‌مند بود و در این حرفه هم استعداد دارد. اولین بازی‌اش را هم وقتی دو سالش بود در فیلم سینمایی «یه حبه قند» انجام داد، هرچند نگار عابدی و پدرش هیچ کدام تمایلی ندارند که او وارد عرصه بازیگری شود. ولی اگر بخواهد وارد این حوزه شود هم مخالفت نمی‌کنند چون معتقدند افراد باید خودشان برای سرنوشت‌شان تصمیم بگیرند.
«نگار عابدی» به معضلی که این روزها برخی از بازیگران زن به آن دچار شده‌اند اشاره کرد و گفت:
«نباید بازیگران زن ما از تشکیل خانواده و مادر شدن به خاطر ترس از دست دادن جایگاه شغلی‌شان بهراسند و به آن تن ندهند چرا که هیچ چیزی به اندازه داشتن یک خانواده سالم و شیرین نیست. نگار از ماجرای جدایی از همسرش «هدایت هاشمی» گفت و این که بعد از جدایی ترجیح داد مدتی را به خاطر دخترش با خانواده‌اش زندگی کند. او نه از جدایی‌اش یک کابوس شوم ساخت نه این که این موضوع را پنهان کرد؛ سر بسته اما با صداقت به این نکته اشاره کرد که گاهی افراد در زندگی‌شان تصمیم می‌گیرند مسیرهای جداگانه‌ای را انتخاب کنند و باید به این تصمیم احترام گذاشت.
«نگار عابدی» همسر سابق «هدایت هاشمی» بازیگر است و یک دختر به نام اِما دارند.
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (5 نظر)

مرتضی دهقانی
در فیلم دارکوب عالی بازی کرده است
0 لایک
0 نظر
4 ماه و 3 هفته پیش

وروجک
👌👌👌
0 لایک
0 نظر
6 ماه و 1 هفته پیش

سپنتا ملکی
بازیگر خوبی نیست چون که ازاوفیلم خیلی کم دیدم ولی می دانم که بازیگرخوبی نیست.
1 لایک
0 نظر
6 ماه و 1 هفته پیش

الینا❤رئال مادرید
عالیست
0 لایک
0 نظر
8 ماه پیش

کریس
واقعا بازیگر عالی خوب و قشنگ خیلی نقشش را خوب ایفا میکنه بهشون تبریک میکم
0 لایک
0 نظر
1396/04/29