هادی مرزبان

هادی مرزبان


هادی مرزبان، کارگردان تئاتر، بازیگر تلویزیون و سینما، سال ۱۳۲۳ در سبزوار متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‎ی بازیگری و کارگردانی از دانشکده‎ی "هنرهای زیبای تهران" در سال ۱۳۵۲ است. مرزبان همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی و کارگردانی تئاتر از دانشگاه "برونل انگلستان" در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹) است. وی فعالیت خود در تئاتر را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد. بازی در سینما را نیز از سال ۱۳۶۵ با فیلم «جنگل‌بان» اثر منوچهر حقانی‌پرست شروع کرد.

سوابق کاری «هادی مرزبان»

بازیگر

کارگردان
Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «هادی مرزبان»

هادی مرزبان در سال ۱۳۲۳ در شهر سبزوار در استان خراسان رضوی به دنیا آمد. وی همسر فرزانه کابلی بازیگر است. مرزبان فارغ‌التحصیل رشته‎ی بازیگری و کارگردانی از دانشکده‎ی "هنرهای زیبای تهران" در سال ۱۳۵۲ است. مرزبان همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی و کارگردانی تئاتر از دانشگاه "برونل انگلستان" در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹) است.
وی فعالیت خود در تئاتر را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد. بازی در سینما را نیز از سال ۱۳۶۵ با فیلم «جنگل‌بان» اثر منوچهر حقانی‌پرست شروع کرد. مرزبان در طی چهار دهه آثار بسیاری از اکبر رادی را روی صحنه برده‎است. هادی مرزبان تدریس هنر نمایش در کانون تئاتر دانشگاه "علم و صنعت ایران" سال‎های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹ را برعهده داشته‎است.
هادی مرزبان در سریال‎هایی نظیر؛ «وزیرمختار» (۱۳۷۰)، «گالش‌های مادربزرگ» (۱۳۶۷)، «شاه‌شکار» (۱۳۶۲)، «تنهاترین سردار» (۱۳۷۳-۱۳۷۵)، «پهلوانان نمی‌میرند» (۱۳۷۵-۱۳۷۶)، «بخش چهار جراحی» (۱۳۶۷)، «امیرکبیر» (۱۳۶۳-۱۳۶۴)، «آمیز قلمدون» (۱۳۷۳) و «مخمصه» (۱۳۶۲)، بازی کرده‎است. وی همچنین در فیلم‎های سینمایی نظیر؛ «هیس! دخترها فریاد نمی‎زنند» (۱۳۹۱)، «بچه‎های ابدی» (۱۳۸۵)، «آخرین تکسوار» (۱۳۷۷)، «ابلیس» (۱۳۶۹) و «جنگلبان» (۱۳۶۶)، به نقش‎آفرینی پرداخته‎است.جزئیات بیشتر درباره «هادی مرزبان»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (7)

تاریخی (2)
درام (2)
ترسناک (1)
عاشقانه (1)
تله تئاتر (1)
زندگی‌نامه‌ای (1)
مهیج (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (0 نظر)

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران