فردین خلعتبری، آهنگساز، تهیه‌کننده و طراح صحنه، سال 1343 در نوشهر متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی موسیقی از دانشکده "هنرهای زیبا" است. اولین کار خلعتبری ساخت موسیقی تئاتر «گرگ گرگم» به کارگردانی مسلم قاسمی در سال (۱۳۶۴) بود.
نامزد 5 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «فردین خلعتبری»

آهنگ ساز

صداگذاری
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «فردین خلعتبری»

فردین خلعتبری موسیقی را با ساز فلوت آغاز کرد و بعد از انصراف از رشته‌ی سازه دانشگاه "صنعتی شریف" به سراغ موسیقی رفت و دردانشکده‌ی‌ "هنرهای زیبا" تحصیلات خود را در زمینه‌ی موسیقی ادامه داد.

وی تدریس موسیقی فیلم در دانشکده‌های هنری، را در کارنامه دارد.

خلعتبری طراحی صحنه فیلم‌هایی نظیر؛ «داره صبح میشه» (۱۳۹۳)، را انجام داده‌است.

وی تهیه کنندگی فیلم‌هایی نظیر؛ «داره صبح میشه» (۱۳۹۳)، را در کارنامه دارد.

فردین خلعتبری آهنگسازی مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «شب دهم»، «مدار صفردرجه» و «راستش را بگو»، را برعهده داشته‌است.

وی همچنین آهنگسازی فیلم‌هایی نظیر؛ «پل خواب» (۱۳۹۴)، «بشارت به یک شهروند هزاره‌ی سوم» (۱۳۹۱)، «یک روز دیگر» (۱۳۹۰)، «دوستی از جنس آتش» (۱۳۸۸)، «روی خط صفر» (۱۳۸۶)، «به رنگ ارغوان» (۱۳۸۳)، «هم نفس» (۱۳۸۲) و «دختری بنام تندر» (۱۳۷۹)، را در کارنامه دارد

فردین خلعتبری، نامزدی دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن از سی‌وسومین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «داره صبح میشه» (1393) و نامزدی دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن از بیست‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «پستچی سه بار در نمی‌زند»(1387)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین موسیقی متن از یازدهمین دوره‌ی جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «اتوبوس شب» (1386)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین موسیقی متن از بیست‌و چهارمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «شاهزاده‌ی ایرانی» (1384)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین موسیقی متن از بیست‌و چهارمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «زمان می‌ایستد» (1384)، را در کارنامه دارد.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (2 نظر)


رضا مصدق
0
3 ماه پیش

Younes
👌👌👌👌👌👌
0
8 ماه و 3 هفته پیش