‏امیرحسین صدیق‏

مجری
کارشناس

امیرحسین صدیق، کارگردان، مجری، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال ۱۳۵۱ در شهر نیشابور متولد شد. وی دارای مدرک تحصیلی دیپلم بازیگری از مدرسه‎ی "هنر و ادبیات صداوسیما" است. صدیق در سال 1371 و با ایفای نقش در فیلم «قافله» به کارگردانی مجید جوانمرد به سینما راه یافت. اوج درخشش وی در تلویزیون با بازی در ساخته‌های مرضیه برومند کارگردان است.

تولد:

1351/08/08 (سن: 44 سال)

سوابق کاری «امیرحسین صدیق»

بازیگر

مجری

کارشناس

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «امیرحسین صدیق»

امیرحسین صدیق زاده‎‌ی ۸ آبان ۱۳۵۱ خورشیدی در نیشابور بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. وی دیپلم بازیگری از مدرسه‎ی "هنر و ادبیات صداوسیما" دارد. همکاری در چند ساخته‌ی مرضیه برومند باعث شناخته شدن وی گردید.

وی فعالیت هنری‌اش را با عضویت در گروه تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد. صدیق در سال 1371 و با ایفای نقش در فیلم «قافله» به کارگردانی مجید جوانمرد به سینما راه یافت.

صدیق علاوه بر بازیگری، به عنوان دستیار کارگردان، کارگردان و برنامه‌ریز نیز سابقه‌ی فعالیت دارد.

امیرحسین صدیق در مجموعه‌هایی نظیر؛ «دردسرهای عظیم ۲» (۱۳۹۴)، «آب‌پریا» (1391)، «مهمانان ویژه» (1390) ، «همه‎ی بچه‌های من» (۱۳۸۷-۱۳۸۸)، «کتابفروشی هدهد» (۱۳۸۵) و «قصه‌های تابه‌‌تا» (۱۳۷۳-۱۳۷۴)، بازی کرده‎است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «مربای شیرین» (1380)، «دربه‌درها» (۱۳۸۳)، «نوک برج» (1384)، «تله» (۱۳۸۴-۱۳۸۵)، «میم مثل مادر» (1385) و «بیداری» (۱۳۸۷)، به نقش‎آفرینی پرداخته‌است.

حواشی «امیرحسین صدیق» (11 حاشیه)

وی در سن ۳۰ سالگی تصمیم می‎گیرد که وقتی ۴۰ ساله شد دیگر تهران زندگی نکند و موفق شد قبل از ۴۰ سالگی به این رویایش جامه‎ی عمل پوشاند و با همه‎ی سختی‌هایی که داشت عاقبت در روستای کمرد ساکن شد.
وی خانه و کاشانه‎ی خود را به روستایی در حوالی پایتخت منتقل کرده‎است. روستای "کمرد" در ۲۰ کیلومتری شرق تهران است. او معتقد است یکی از دلایل بدحالی مردم دور شدن از طبیعت است. «آرامش روستا را با زندگی در تهران عوض نمی‌کند.»
وی پدرش علی صدیق را زمانی که ۷ سال بیشتر نداشت در سانحه‎‌ی تصادف رانندگی از دست داد.
وی کارگاه کوچک مجسمه‎سازی‎اش را گوشه‎ی حیاط خانه‎اش در روستای کمرد راه انداخته تا به علاقه‎ی همیشگی‎اش یعنی مجسمه‎سازی بپردازد. در این کارگاه، تمام ابزار و تجهیزات مجسمه‎سازی موجود است تا هر روز صبح وی را به ساخت مجسمه تشویق کند.
باغچه‎ی کوچک خانه‎ی وی پر است از صیفی‎جاتی مانند بادمجان و گوجه‎فرنگی. کنار این باغچه مرغ، خروس و اردک‎هایش را نگهداری می‎کند. اگر این باغچه کمی بزرگ‎تر بود شاید او می‎توانست به عنوان یک کشاورز هنرمند باشد.
قسمت دوازدهم از فصل سوم برنامه‎ی «خندوانه» روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ۹۵ از شبکه‎ی نسیم پخش شد. در این قسمت از برنامه‎ی «خندوانه» سومین و آخرین رقابت از مرحله‎ی دوم مسابقه‎ی لباهنگ بین دو شرکت کننده‎ی منتخب دور اول اشکان خطیبی و وی اجرا شد.
وی یک باغ قدیمی در کمرد خریده‎است و شروع به ساخت خانه‌اش در باغ کرد. البته از وقتی اولین اتاق ساخته شد او به اینجا نقل‌مکان کرد.
اسب‌سواری، دوچرخه‌سواری کوهستان، دو ماراتن و شنا از ورزش‌هایی است که انجام داده‌است.
وی را بسیاری هنوز با عنوان و نام آقای پدر در مجموعه‎ی «قصه‌های تابه‌‌تا» چهره‎ی محبوب بچه‎ها و حتی بزرگترها به یاد دارند.
پدرش، علی صدیق را در ۷ سالگی در اثر سانحه‎ی رانندگی از دست داده و زهره دهسنگی مادرش است.
وی به مدت ۳ سال سوارکاری را ادامه داد و حتی در مسابقات پرش اسب هم شرکت کرده‎است.

جزئیات بیشتر درباره «امیرحسین صدیق»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (12)

درام (8)
کمدی (3)
عاشقانه (2)
گفت و گو محور (2)
حادثه‌ای (1)
تاریخی (1)
مسابقه (1)
خانوادگی (1)
معمایی (1)
آموزشی (1)
فانتزی (1)
زندگی‌نامه‌ای (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (0 نظر)