احمد ساعتچیان، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر، سال 1351 در تهران متولد شد. او از دانش‌آموختگان آموزشگاه بازیگری حمید سمندریان است. او در عرصه‌ی تئاتر بسیار فعال است و در گروه تئاتر نقشینه عضویت دارد. در جشنواره تئاتر فجر سال 1379 نامزد بازیگری نقش اول مرد برای نمایش «افسون معبد سوخته» گردید.

تولد:

1351/07/11 (سن: 45 سال)

سوابق کاری «احمد ساعتچیان»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «احمد ساعتچیان»

احمد ساعتچیان، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر، زاده‌ی 11 مهر 1351 در شهر تهران است. وی از فارغ‌التحصیلان کانون بازیگری حمید سمندریان در سال ۱۳۷۶ است و علاوه بر تئاتر از بازیگران تلویزیون و سینما محسوب می‌گردد. همچنین سابقه‌ی تدریس بازیگری در آموزشگاه‌های «کانون سینماگران جوان»، «دراما» را در کارنامۀ هنری خود دارد و مدرس بازیگری و بیان در کانون هنری حمید سمندریان است.

احمد ساعتچیان در گروه تئاتر نقشینه عضویت دارد. گروه تئاتر نقشینه، گروه موفقی است که در سال ۱۳۷۶ فعالیت حرفه‌ای در زمینه هنر نمایش را شروع کرد و هنرمندانی نظیرالیکا عبدالرزاقی، وحید رهبانی و... از دیگر اعضای آن هستند. از جمله اجراهای این گروه که ساعتچیان از اعضای آن است می‌توان به «در انتظار گودو»، «کرگدن»، «هدا گابلر» و... اشاره کرد.

ساعتچیان در سال 1383 با ایفای نقش کوتاهی در فیلم «جایی برای زندگی» به کارگردانی محمدرضا بزرگ‌نیا، قدم به عرصه‌ی سینما گذاشت. او در این فیلم تجربه‌ی همکاری با عزت ا... انتظامی و هدیه تهرانی را کسب نمود.

ساعتچیان همسر فرانک حیدریان، نویسنده و بازیگر و عکاس معروف ایرانی است.

عمده فعالیت ساعتچیان در تئاتر و تلویزیون است، که از آن جمله می‌توان به نمایش‌ «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ ۱۳۷۷، نمایش «دوزخ» به کارگردانی افسانه ماهیان؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ ۱۳۷۷، «جنایت و مکافات» به کارگردانی میکائیل شهرستانی؛ تهران، تئاتر شهر، تالار اصلی؛ ۱۳۷۷، «بازی استریندبرگ» به کارگردانی حمید سمندریان؛ تهران، تئاتر شهر، تالار چهارسو؛ ۱۳۷۸ اشاره کرد. همچنین مجموعه‌ی بسیار موفق «مدار صفر درجه» (1384) به کارگردانی حسن فتحی؛ تولید شبکه‌ی 1 سیما، «مرگ تدریجی یک رویا» (1385) به کارگردانی فریدون جیرانی، «تاوان» (1388) و «مثل یک کابوس» (1390) از دیگر کارهای هنری اوست.

ساعتچیان علاوه بر نامزدی بازیگری نقش اول مرد در جشنواره تئاتر فجر سال 1379 برای نمایش «افسون معبد سوخته»،

نامزد بهترین بازیگر مرد خانه‌ی تئاتر برای نمایش درام‌های زندگی است.

همچنین کسب عنوان بهترین بازیگر مرد سال 1383 برای نمایش «سه گانه‌ی وانیک» و نمایش «شکلک» به‌طور مشترک با رضا کیانیان از طرف منتقدین و نویسندگان هفته نامه‌ی سروش از دیگر افتخارات وی است.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (0 نظر)