ویشکا آسایش

‏ویشکا آسایش‏
Vishka Comfort

طراح لباس
طراح صحنه

ویشکا آسایش، طراح صحنه و لباس و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1351 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی طراحی صحنه از انگلستان است.
نخستین فعالیت هنری آسایش، بازی در سریال «امام علی (ع)» به کارگردانی داوود میرباقری (1370) است.
ویشکا آسایش، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن از بیست و نهمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای «فیلم ورود آقایان ممنوع» (1389)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1351/08/16 (سن: 45 سال)
برنده 1 و نامزد 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری ویشکا آسایش

بازیگر

طراح لباس

طراح صحنه
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بازی «ویشکا آسایش»، در سریال «مختارنامه» و در نقش جعده، همسر امام حسن، تکراری است بر نقش قطام در سریال «امام علی» که ویشکا آسایش آن را به خوبی ایفا نمود.
«ویشکا آسایش»، می‌گوید:
«جذابیت تئاتر برایم از سینما خیلی بیشتر است. اصلا هر وقت با «همایون غنی‌زاده» کار می‌کنم انگیزه‌هایم را برای کار در سینما، از دست می‌دهم. ویشکا آسایش تا به امروز (تا سال 1395) فقط دو بار تئاتر کار کرده است که هر دوبار هم در نمایش همایون غنی‌زاده روی صحنه رفته است، اما همین دو تئاتر به گفته‌ی خودش آنقدر بر روی او تاثیر گذاشته که ترجیح می‌دهد برای بازی، منتظر بماند تا این کارگردان جوان باز هم اثری را روی صحنه ببرد.
«ویشکا آسایش»، در مورد نامش ویشکا می گوید: یعنی «نعمت الهی»:
«از همان خردسالی معنی اسمم را می دانستم چون همه می گفتند چقدر اسمت قشنگه. ویشکا یعنی چی؟ بعد رفتم سراغ پدربزرگم و از او پرسیدم ویشکا به چه معناست؟ او هم گفت: «نعمت الهی» که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است. بعد من هم نشستم و یک صفحه تمام معنی اسمم را نوشتم تا آن را حفظ شوم. حالا دیگر هرکس می پرسید معنی اسمت چه می شود؟ به سرعت می گفتم نعمت الهی که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است.»

نظرات مردم (41 نظر)


ماهان
خیلی بازیگر خوبیه
0
5 روز قبل

فاطی*
تو نوع خودشون خیلی بازیگر موفقی هستن به بنظرم:)
0
1 هفته قبل

YOUNES
بازیهای متنوعی از ایشون ندیدم ! اکثر نقش هایی هم که بازی میکنند از نظرم ویژگیهایی که باید نقش هایی که یه بازیگر بازی میکنه رو داشته باشه داره اما به این ویژگی ها هیچ وقت زیاد نشدن !
به هر حال امیدوارم موفق تر پیش برن و نقش های جدی رو بیشتر امتحان کنند !
1
1 هفته قبل

کارن
مازیار پرتو
0
1 هفته قبل

کارن
نه خیر داییش
0
1 هفته قبل

s.n
ایشون اولین بار لا معرفی اقای شریفی نیا وارد سینما شدن ایشون انتخاب خوب هم دارن همشون چرت نیستن نمونش این بانوی هنرمند
0
1 هفته قبل

علی فیلم بین
بازی اش چسب ناکه!
یعنی منظورم اینه که بازی اش به آدم می چسبه.
0
2 هفته قبل

فاطی*
من هم خودشو و دوست دارم هم بازیاشو
در کل خیلی بازیگر خوبیه
0
2 ماه و 3 هفته پیش

نیوشا جون
کم کم داره بی نمک میشه
0
5 ماه و 2 هفته پیش

عسلی
عالی هستن ایشون
0
6 ماه و 1 هفته پیش
مشاهده نظرات بیشتر