ویشکا آسایش، طراح صحنه و لباس و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1351 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی طراحی صحنه از انگلستان است. نخستین فعالیت هنری آسایش، بازی در سریال «امام علی (ع)» به کارگردانی داوود میرباقری (1370) است. ویشکا آسایش، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن از بیست و نهمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای «فیلم ورود آقایان ممنوع» (1389)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1351/08/16 (سن: 45 سال)
برنده 1 و نامزد 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «ویشکا آسایش»

بازیگر

طراح لباس

طراح صحنه
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بازی «ویشکا آسایش»، در سریال «مختارنامه» و در نقش جعده، همسر امام حسن، تکراری است بر نقش قطام در سریال «امام علی» که ویشکا آسایش آن را به خوبی ایفا نمود.
«ویشکا آسایش»، می‌گوید:
«جذابیت تئاتر برایم از سینما خیلی بیشتر است. اصلا هر وقت با «همایون غنی‌زاده» کار می‌کنم انگیزه‌هایم را برای کار در سینما، از دست می‌دهم. ویشکا آسایش تا به امروز (تا سال 1395) فقط دو بار تئاتر کار کرده است که هر دوبار هم در نمایش همایون غنی‌زاده روی صحنه رفته است، اما همین دو تئاتر به گفته‌ی خودش آنقدر بر روی او تاثیر گذاشته که ترجیح می‌دهد برای بازی، منتظر بماند تا این کارگردان جوان باز هم اثری را روی صحنه ببرد.
«ویشکا آسایش»، در مورد نامش ویشکا می گوید: یعنی «نعمت الهی»:
«از همان خردسالی معنی اسمم را می دانستم چون همه می گفتند چقدر اسمت قشنگه. ویشکا یعنی چی؟ بعد رفتم سراغ پدربزرگم و از او پرسیدم ویشکا به چه معناست؟ او هم گفت: «نعمت الهی» که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است. بعد من هم نشستم و یک صفحه تمام معنی اسمم را نوشتم تا آن را حفظ شوم. حالا دیگر هرکس می پرسید معنی اسمت چه می شود؟ به سرعت می گفتم نعمت الهی که از طرف خداوند به سوی بندگانش سرازیر است.»

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (34 نظر)


فاطی*
من هم خودشو و دوست دارم هم بازیاشو
در کل خیلی بازیگر خوبیه
0
2 هفته قبل

نیوشا جون
کم کم داره بی نمک میشه
0
3 ماه و 2 هفته پیش

عسلی
عالی هستن ایشون
0
4 ماه و 1 هفته پیش

Younes
امیدوارم روز به روز کارای بهتری از شما ببینم
1
8 ماه و 2 هفته پیش

Younes
تولدتون مبارک 🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂
0
8 ماه و 2 هفته پیش

پرناز خلیقی
چرا انقد تو خوبی اخه💙
0
9 ماه پیش

امیر شهاب
عشقه
0
10 ماه پیش

_یکتا_
بازیشون واقعاعالی
0
10 ماه و 1 هفته پیش

سید محمد جواد ثامنیان
بازیگر کار شناس و حرفه ایی
0
10 ماه و 2 هفته پیش

مهنازخیراندیش
عالیع عایل
0
10 ماه و 3 هفته پیش
مشاهده نظرات بیشتر