‏ستاره اسکندری‏


ستاره اسکندری، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال ۱۳۵۳ در شهر تربت حیدریه متولد شد. وی فعالیت هنری خود را با کار تئاتر آغاز کرد و سه بار هم نامزد دریافت جایزه‌ از جشنواره‌ی تئاتر دانشجویی شد. ستاره اسکندری، جایزه‌ی بهترین بازیگر زن از جشنواره‌ی تئاتر فجر برای بازی در نمایش «سعادت لرزان مردمان تیره‌روز»(۱۳۷۹) و تندیس بهترین بازیگر زن از خانه‌ی تئاتر برای نمایش «هم هوایی» (1393)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1353/03/25 (سن: 42 سال)

سوابق کاری «ستاره اسکندری»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «ستاره اسکندری»

ستاره اسکندری، خواهر لاله اسکندری، بازیگر و سارا اسکندری، چهره‌پرداز و برادرزاده‌ی عبدالحسین اسکندری، گوینده و مجری رادیو و تلویزیون است.

اسکندری فعالیت خود را به‌طور جدی از سال (۱۳۷۳) آغاز کرده‌است؛ خصوصاً با مجموعه‌ی تلویزیونی «نرگس» که بعد از درگذشت پوپک گلدره، نقش نرگس را در آن بازی می‌کرد.

آغاز کار وی در سینما با بازی در فیلم «حریف دل» عبدالرضا گنجی در سال (۱۳۷۵) بوده‌است.

اسکندری در تئاترهایی نظیر؛ «شب هزار و یکم» بهرام بیضایی، به ایفای نقش پرداخته‌است.

ستاره اسکندری در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «ماجراهای خانه‌ی شماره‌ی ۱۳»، «نرگس» سیروس مقدم، «مرگ تدریجی یک رؤیا»، «فاکتور هشت»، «شوق پرواز»، «تا صبح»، «هفت سین» یدالله صمدی (1382) و «زعفرانی» و مجموعه‌های تلویزیونی شبکه‌ی خانگی نظیر؛ «دندون طلا» داود میرباقری (1394)، بازی کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «نیمه شب اتفاق افتاد» (۱۳۹۴)، «نزدیک‌تر» (۱۳۹۳)، «فردا» (۱۳۹۲)، «ناخواسته» (۱۳۹۲)، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (۱۳۹۱)، «شیر تو شیر» (۱۳۹۰)، «آقا یوسف» (۱۳۸۹)، «ایستگاه آخر» (اپیزود ملاقات) (۱۳۸۹)، «چسب زخم» (اپیزود ملاقات) (۱۳۸۹)، «قبرستان غیرانتفاعی» (۱۳۸۹)، «قصه‌ی پریا» (۱۳۸۹)، «شبانه روز» (۱۳۸۷)، «شبانه» (۱۳۸۴)، «مواجهه» (۱۳۸۳)، «تارزن و تارزان» (۱۳۸۰)، «مسافر ری» (۱۳۷۹) و «حریف دل» (۱۳۷۵)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

ستاره اسکندری، جایزه‌ی بهترین بازیگر زن از جشنواره‌ی تئاتر فجر برای بازی در نمایش «سعادت لرزان مردمان تیره‌روز»(۱۳۷۹) و تندیس بهترین بازیگر زن را از خانه تئاتر برای نمایش «هم هوایی» (1393)، را در کارنامه دارد.

حواشی «ستاره اسکندری» (2 حاشیه)

ستاره اسکندری دانشجوی رشته‌ی مترجمی زبان بود اما به خاطر مشغله‌ی کاری در تئاتر از ادامه‌ی تحصیل انصراف داد.
بیشتر شهرت ستاره اسکندری به‌خاطر بازی در مجموعه‌های تلویزیونی است.

جزئیات بیشتر درباره «ستاره اسکندری»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (10)

درام (12)
خانوادگی (2)
کمدی (2)
مستند (2)
تاریخی (1)
مذهبی (1)
تله تئاتر (1)
دفاع مقدس (1)
عاشقانه (1)
زندگی‌نامه‌ای (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (1 نظر)


مارال
عاشقشم شبیه خواهرش
0
52 هفته قبل