پل دانو، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «خون به پا خواهد شد»، فیلم سینمایی «زندانیان» و فیلم سینمایی «مرد ارتشی سوئیس» فعالیت داشته است.

تولد:

1984/06/19 (1363/03/29)

سوابق کاری «پل دانو»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «پل دانو»

پل دانو در سال 1984 در نیویورک سیتی ایالت نیویورک آمریکا به دنیا آمد. پدرش یک وکیل بود و پس از بازنشستگی به تجارت روی آورد. او دوران کودکی اش را در نیویورک سپری کرد اما پس از چند سال به نیو کانان نقل مکان کردند و در همین منطقه تحصیل خود را ادامه داد و در ادامه توسط خانواده اش به شهر زادگاهش یعنی نیویورک فرستاده شد تا بتواند فعالیت تئاتری اش را پیگیری کند. پل در سن 10 سالگی توانست خود را مطرح کند و در نقش کوتاهی، بر روی صحنه برادوی حضور پیدا کند. پس از حضور در بروادوی، با نقشهایی کوتاه ظاهر شد که این حضور به روند موفقیت او در عرصه سینما کمک فراوانی کرد. پس از گذشت 7 سال از آغاز دوران بازیگری اش یعنی در 17 سالگی، توانست در فیلم «ال آی ای» بازی بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد و توجه بسیاری را به خود جلب کند. اما بازی در فیلم تحسین شده دوشیزه سانشاین کوچولو بود که باعث شد به عنوان یک بازیگر قابل در هالیوود دیده شود و بعد از آن در فیلم خون به پا خواهد شد در نقش مکمل بازی بسیار خوبی را از خود نشان داد که تحسین منتقدان را به همراه داشت. دانو هم اکنون یکی از بازیگران مطرح هالیوود در ایفای نقشهای نامتعارف به شمار می رود.

نظرات مردم (0 نظر)