رایان گاسلینگ، بازیگر، کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «لا لا لند»، فیلم سینمایی «بلید رانر 2049» و فیلم سینمایی «دفترچه خاطرات» فعالیت داشته است.

تولد:

1980/11/12 (1359/08/21)

سوابق کاری «رایان گاسلینگ»

بازیگر

کارگردان

نویسنده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «رایان گاسلینگ»

رایان توماس گاسلینگ (به انگلیسی: Ryan Thomas Gosling) زاده ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰است و او یک هنرپیشه و موزیسین کانادایی است.گاسلینگ کار خود را در کودکی با تست خوانندگی در یک مسابقه استعداد یابی آغاز کرد. وی سپس برای بازی در سری تلویزیونی « The Mickey Mouse Club » تست هنرپیشگی داد و با اینکه تعداد متقاضیان بسیار زیاد بود، موفق شد تا در این تست پذیرفته شود و به مدت 2 سال درا ین برنامه حضور پیدا کند. این تجربه 2 ساله کمک بسیاری به رایان کرد تا حرفه ی بازیگری را به شکل اصولی بیاموزد و به پرده ی نقره ایی راه پیدا کند. گاسلینگ پس از « MMC » موفق شد تا در مجموعه تلویزیونی « Young Hercules» حضور پیدا کند که جهش بزرگی در کارنامه هنری اش به حساب می آمد. اما فیلم « The Believer » بود که نام او را بر سر زبانها انداخت. گاسلینگ در « The Believer » در نقش یک یهودی نئو- نازی ، بازی قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت. در نهایت هم با بازی در فیلم « The Notebook » توانست تبدیل به یکی از ستاره های نوظهور هالیوود شود.کاندید دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم « Half Nelson » ، کاندید دریافت گلدن گلاب بهترین بازیگر مرد برای فیلمهای « Blue Valentine » و « Lars and the Real Girl است.

نظرات مردم (0 نظر)