‏بابک حمیدیان‏


بابک حمیدیان بازیگر‌ تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1359 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی نمایش با گرایش طراحی‌صحنه از دانشگاه "آزاد اسلامی" است. حمیدیان در سال (1382) با ایفای نقش در فیلم «مزرعه‌ی پدری» ساخته‌ی رسول ملاقلی‌پور فعالیت در سینما را آغاز کرد. بابک حمیدیان، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم‌های «روز رستاخیز» (1389) و «چ» (1392) از جشنواره‌ی فیلم فجر، تندیس زرین نقش دوم مرد برای ایفای نقش در فیلم «ریسمان باز» (1386) از جشن خانه‌ی سینما و جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم «هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند» (1392) از جشن انجمن منتقدان سینمای ایران در سال (1392)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1359/06/19 (سن: 36 سال)
برنده 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «بابک حمیدیان»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «بابک حمیدیان»

بابک حمیدیان، فعالیت هنری‌اش را با بازی در تئاتر آغاز کرد و در سال (1378) با حضور بر روی صحنه‌ی تئاتر، اولین نقش آفرینی‌اش را تجربه کرد و پس از آشنایی با آتیلا پسیانی عضو گروه «بازی» شد.

وی در سال (1382) و با ایفای نقش در فیلم «مزرعه‌ی پدری» ساخته‌ی رسول ملاقلی‌پور فعالیت در سینما را آغاز کرد.

حمیدیان با حضورش در فیلم «قدمگاه»، که در جشنواره‌ی فیلم فجر موفقیت‌های خوبی را تجربه کرده بود راه را برای حضور فعال‌تر بابک حمیدیان در عرصه‌ی سینما محیا کرد.

بابک حمیدیان حضور پررنگی را در عرصه‌ی سینما تجربه کرد و موفق شد در نقش‌های مکمل آثار مهمی از جمله «طبل بزرگ زیر پای چپ» و «بی‌پول» حضور پیدا کند.

بابک حمیدیان، در فیلم‌هایی نظیر؛ «یک بوس کوچولو» (1384)، «خدا نزدیک است» (1385)، «خاک آشنا» (1386)، «بی‌پولی» (1386)، «قصه‌ها» (1390)، «روز رستاخیز» (1389) و «استراحت مطلق» (1393)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

بابک حمیدیان، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای فیلم «طبل بزرگ زیر پای چپ» (1383)، تندیس زرین نقش دوم مرد برای ایفای نقش در فیلم «ریسمان باز» (1386) از جشن خانه‌ی سینما و جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم «هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند» (1392) از جشن انجمن منتقدان سینمای ایران در سال (1392)، را در کارنامه دارد.

نظرات مردم (15 نظر)


یک بنده خدا
تولدت مبارک عشقی نوکریم آقا بابک حمیدیان
0
10 هفته قبل

غریبه
شوخی کردم عزیز
راست میگی شاید دارن حرف دومین نفر کاربر فعالشونو پشت گوش میندازن😂😂😂
0
10 هفته قبل

ستاره سهیل
خسته شدم غریبه جون اصلایه باری ازرودوشم برداشته شدخخخخخ غریبه جون چه ایرادی داره منم بگم به حرف توگوش نمیدن شایدبه حرف من گوش دادن خخخخخخخخ
0
10 هفته قبل

غریبه
خخخخ
خسته نباشی ستاره گل
منم پایین گفتم اضافه کنید
فقط میگن به زودی
فقط من نمیدونم این به زودی چه موقعی هستش😂
0
10 هفته قبل

ستاره سهیل
تولدت مبااااااارک🎉 چرا به کجا چنین شتابان درآثارش نیس اضافه بشه لطفا
0
10 هفته قبل

غریبه
جناب حمیدیان
تولدتوووووون مباااااااااارک.....
0
10 هفته قبل

غریبه
میدونم ستاره زود زود تایپ کردم انگار جا انداختم...
اوکی مرسی
0
13 هفته قبل

ستاره سهیل
غریبه جان اون سریال اسمش به کجا چنین شتابانه
0
13 هفته قبل

غریبه
منظوم عزیز
لطفا سریال به کجا شتابان رو به اثار تک تک بازیگرانش اضافه و پروفایلشم خواهشا اضافه کنید
سپاس....
0
13 هفته قبل

منظوم
حتما به زودی اضافه خواهد شد
0
13 هفته قبل

غریبه
سپاس فراوان....
0
13 هفته قبل

آلما
خیلی حرفه هستن در کارشون
0
18 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر