‏مریلا زارعی‏

دستیار کارگردان

مریلا زارعی (مریلا زارعی برزی)، بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1353 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی صنایع غذایی از دانشگاه "آزاد" است. مریلا زارعی با مجموعه‌ی تلویزیونی «کارآگاه علوی» حسن هدایت (1373) وارد عرصه‌ی بازیگری شد. مریلا زارعی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی فیلم فجر قم و مشهد، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره‌ی فیلم فجر، تندیس بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه‌ی سینما، دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از جشنواره‌ی فیلم فجر، لوح زرین بهترین بازیگر زن، و بسیاری جوایزی دیگر را در کارنامه دارد.

تولد:

1353/01/25 (سن: 42 سال)
برنده 4 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «مریلا زارعی»

بازیگر

دستیار کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «مریلا زارعی»

مریلا زارعی خواهر بزرگتر ملیکا زارعی است. مریلا زارعی با مجموعه‌ی تلویزیونی «کارآگاه علوی» حسن هدایت (1373) وارد عرصه‌ی بازیگری شد.

وی با فیلم‌های «پاتک» علی‌اصغر شادروان و «روی خط مرگ» شفیع آقامحمدیان در سال‌های (1374) و (1375) بازیگری در سینما را آغاز کرد.

مریلا زارعی در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «کلاه پهلوی» (۱۳۹۱)، «دریایی‌ها» (۱۳۸۱)، «پلیس جوان» (۱۳۸۰)، «ولایت عشق» (۱۳۷۷)، «فردا دیر است» (۱۳۷۶)، «دبیرستان خضراء» (1375) و «مهر خوبان» (۱۳۷۴) و تله‌تئاترهایی نظیر؛ «خانه‌های اجاره‌ای» (۱۳۷۵)، بازی کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «دختر» رضا میرکریمی (۱۳۹۴)، «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا (۱۳۹۴)، «شیار ۱۴۳» نرگس آبیار (۱۳۹۲)، «چ» ابراهیم حاتمی‌کیا (۱۳۹۱)، «خرس» خسرو معصومی (۱۳۹۰)، «گزارش یک جشن» ابراهیم حاتمی‌کیا (۱۳۸۹)، «خروس جنگی» مسعود اطیابی (۱۳۸۶)، «حکم» مسعود کیمیایی (۱۳۸۳)، «سربازهای جمعه» مسعود کیمیایی (۱۳۸۲)، «واکنش پنجم» تهمینه میلانی (۱۳۸۱)، «دو زن» تهمینه میلانی (۱۳۷۷) و «پاتک» علی‌اصغر شادروان (۱۳۷۴)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

مریلا زارعی، نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن از سی‌وچهارمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «دختر» (۱۳۹۴)، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی فیلم فجر قم و مشهد برای فیلم «شیار۱۴۳» (۱۳۹۲)، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی‌ودومین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «شیار۱۴۳» (۱۳۹۲)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن از انجمن منتفدان و نویسندگان برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (۱۳۹۲)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سی‌ویکمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» (۱۳۹۱)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن از انجمن منتفدان و نویسندگان برای فیلم «خرس» (۱۳۹۱)، تندیس بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «درباره‌ی الی» (۱۳۸۹)، دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن در بیست‌وهشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «کیفر» (۱۳۸۸)، نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن از بیست‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «درباره‌ی الی» (۱۳۸۷)، نامزدی دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «دعوت» (۱۳۸۷)، نامزدی دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «دست‌های خالی» (۱۳۸۶)، نامزدی دریافت لوح زرین بهترین بازیگر زن برای فیلم «زن زیادی» (۱۳۸۴)، نامزدی دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «زن زیادی» (۱۳۸۴)، نامزدی دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «زن زیادی» (۱۳۸۳)، لوح زرین بهترین بازیگر زن برای فیلم «سربازهای جمعه» (۱۳۸۳)، تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «سربازهای جمعه» (۱۳۸۳)، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «سربازهای جمعه» (۱۳۸۲)، تندیس بهترین بازیگر زن تلویزیون (۱۳۸۱)، تقدیرنامه برای حضور در سریال «ولایت عشق» (۱۳۸۰)، تندیس بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «دو زن» (۱۳۷۸)، را در کارنامه دارد.

حواشی «مریلا زارعی» (10 حاشیه)

وی شایعه این که برای اولین‎بار در فیلم «سلام سینما» ساخته‌ی محسن مخملباف (1373) چهره‌ی او بر روی پرده‌ی سینما نقش بسته را تکذیب نموده و عنوان کرد تصاویر منتشر شده از این فیلم مربوط به یک بازیگر دیگر است که وی از نام او اطلاعی ندارد.
وی در بخشی از یادداشت خود در ماهنامه‌ی "صنعت سینما" که در واکنش به حملات رسانه‌های مدعی اصلاحات و برخی از مدیران دولتی به ابراهیم حاتمی‌کیا صورت گرفته، خطاب به حاتمی‌کیا نوشته‌است: «آقای کارگردان ،حالا چه وقت باریدن بود؟ نمی‌دانید که باعث زحمت کرم‌های خاکی شده‌اید؟ بیچاره‌ها داشتند از اندک هوای انباشته در میان منافذ خاک باغچه تنفس می‌کردند. نگفتید این بارش نابهنگام، منافذ را پر از آب می‌کند و کرم‌ها از بیم جان از خاک بیرون می‌زنند؟ با این همه اوصاف، توقع تایید دارید؟»
وی خواهر بزرگ‌تر ملیکا زارعی (خاله شادونه) است.
رنگ مورد علاقه‌اش آبی است و طرفدار تیم فوتبال استقلال است.
وی علاقه ندارد به زندگی شخصی‌اش در رسانه‌ها پرداخته شود.
در یکی از سکانس‌های فیلم «خوابم میاد» وی در لبه‎ی یک پرتگاه در داخل ماشین بود که ماشین به دلیل اشتباه عوامل فنی فیلم به سمت تپه به حرکت درآمد و مریلا زارعی به شکل معجزه‌آسایی توانست خود را از داخل ماشین به بیرون پرتاب کند و جانش را نجات دهد. خوشبختانه در این حادثه به هیچ‌کس صدمه‌ای وارد نشد.
در نشست خبری فیلم «شیار 143» در برج میلاد، مریلا زارعی که تحت تأثیر تحسین‌ها به خاطر بازی‌اش در این فیلم قرار گرفته بود، به گریه افتاد و برای چند دقیقه فضای نشست را تحت تأثیر قرارداد.
وی در فعالیت‌های خیرخواهانه نیز یکی از فعال‌ترین هنرمندان است و سفیر نیکوکار است.
وی پس از کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اصلی زن از سی‎و‎دومین جشنواره‎ی فیلم فجر آن را به دختر معلول اهل کرمانشاه تقدیم کرد که از کرمانشاه به تهران و سالن اختتامیه‎ی جشنواره آمده بود تا او را ببیند.
«مریلا زارعی»، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «زیر سقف دودی» در جشنواره فیلم فجر 1395 را دریافت کرد.

جزئیات بیشتر درباره «مریلا زارعی»

گفتار (2)

من موظفم توصیه‌ام به مسئولین باشد نه مردم؛ شما امکانات رفاهی را در اختیار مردم قرار بدهید مردم خودشان یارانه نمی‌گیرند.
اما منی که جایم گرم است و سقفی بالای سرم دارم و جایزه و دستمزد خوب هم می‌گیرم، نمی‌توانم از عزیزی خواهش کنم که یارانه نگیرد.

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (14)

درام (21)
کمدی (6)
عاشقانه (4)
خانوادگی (4)
دفاع مقدس (4)
مهیج (4)
جنایی (3)
زندگی‌نامه‌ای (3)
حادثه‌ای (2)
تاریخی (2)
معمایی (2)
فانتزی (1)
ماجراجویی (1)
مستند (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (14 نظر)


خالد سلامت زاده
بهترین بازیگر زن ایران
1
14 هفته قبل

اتتالتلت
قبول دارم
0
5 هفته قبل

پرهام
بهترین بازیگر زن سینمای حال حاضر
0
22 هفته قبل

حسین
تنهاکسی که من دوستش دارم و.....شماهستی یه جوابی برام بفرست فدات
0
23 هفته قبل

عاصمه
عالی هستن
0
26 هفته قبل

زندی
بازیگر عالیی هستن
0
26 هفته قبل

جواد صفاری
بهترین بازیگر زن در ایران قطعا خانوم مریلا زارعی هستند
0
35 هفته قبل

علیرضا
قطعا همینطوره
0
35 هفته قبل

زهرا نجفی
ایشون واقعا خیلی خوب بازی میکنن
0
40 هفته قبل

ژینا
عالی هستن
0
41 هفته قبل

امیرحسین
چ
0
46 هفته قبل

شباهنگ
عاااااااالیه عاااااالی
یک عالمه بوس و آرزوی خوب برای مریلا زارعی
0
46 هفته قبل
مشاهده موارد بیشتر