وحید جلیلوند، کارگردان، مجری، صداپیشه و بازیگر تلویزیون و تئاتر، سال 1354 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران است. جلیلوند فعالیت‌ هنری‌اش را از سن 15 سالگی و با بازی در تئاتر آغاز کرد. نخستین کار حرفه‌ای این هنرمند در تئاتر، با نمایش‌هایی چون «در اسارت هوا» و «غزل در حریر» رقم‌ خورد. وحید جلیلوند تندیس بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» (1393) از بخش نو جشنواره‌ی فیلم فجر را در کارنامه دارد.
برنده 2 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «وحید جلیلوند»

بازیگر

نویسنده

تدوینگر

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «وحید جلیلوند»

وحید جلیلوند علاوه بر تئاتر، به طور هم‌زمان فعالیت هنری‌اش را در رادیو دنبال کرد و در سال 1373 با بازی در مجموعه‌ی «دام اعتیاد» به تلویزیون راه‌ یافت.

جلیلوند فعالیت سینمایی خود را از سال 1388 با فیلم «زمهریر» آغاز کرد. وی در زمینه‌های دیگری چون ساخت مستند، کارگردانی، تدوین و مجری‌گری نیز سابقه‌ی فعالیت دارد.

ایفای نقش غیاث‌الدین جمشید‌ کاشانی در مجموعه‌‌ی «نردبام آسمان» (1388) به کارگردانی محمدحسین لطیفی، اولین حضور جدی او به عنوان بازیگر است.

جلیلوند همچنین در مجموعه‌ی «یادآوری» (1392) که انحصاراً توسط شبکه‌ی آی‌فیلم تولید شده به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است.

وحید جلیلوند در کارنامه هنری‌اش کارگردانی آثاری چون «ردپای باران»، «باران به روایتی دیگر»، «چشمی از عشق»، «ستاره سلام کن»، «40 دقیقه بدون قضاوت» و نمایش‌ «عشق اتفاقی نیست که بیافتد» با مضامینی درباره قیام سیدالشهداء(ع)، به چشم می‌خورد.

او همچنین ساخت مستند‌هایی چون «چشم خورشید» و «شرح درد اشتیاق» و مجری‌گری در ویژه‌برنامه‌ی ماه رمضان به نام «تسبیح 3» از شبکه‌ی جهانی جام‌جم را در کانامه‌ی هنری‌اش دارد.

از جمله افتخارات این هنرمند، می‌توان به دریافت تندیس بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» (1393) از بخش نو جشنواره‌ی فیلم فجر اشاره کرد.

«وحید جلیلوند»، جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» در جشنواره فیلم فجر 1395 را دریافت کرد.
«وحید جلیلوند»، کارگردان فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» می‌گوید ترجیح می‌دهد هیچ شغلی نداشته باشد ولی به دغدغه‌هایش بپردازد.

نظرات مردم (4 نظر)


سپنتاملک زاده
تاالان فیلم های خوبی ساخته است.
0
4 روز قبل

افسانه بانو
عاای هستند
0
6 هفته قبل

محمدرضا
مردک پوپولیست
0
47 هفته قبل

امیرسلگی
لایک برای بازی در نقش جمشید کاشانی (نردبام آسمان)
3
1394/10/23