وحید جلیلوند

‏وحید جلیلوند‏


وحید جلیلوند، کارگردان، مجری، صداپیشه و بازیگر تلویزیون و تئاتر، سال 1354 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران است. جلیلوند فعالیت‌ هنری‌اش را از سن 15 سالگی و با بازی در تئاتر آغاز کرد. نخستین کار حرفه‌ای این هنرمند در تئاتر، با نمایش‌هایی چون «در اسارت هوا» و «غزل در حریر» رقم‌ خورد. وحید جلیلوند تندیس بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» (1393) از بخش نو جشنواره‌ی فیلم فجر را در کارنامه دارد.
برنده 2 و نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «وحید جلیلوند»

بازیگر

نویسنده

تدوینگر

کارگردان
Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «وحید جلیلوند»

وحید جلیلوند علاوه بر تئاتر، به طور هم‌زمان فعالیت هنری‌اش را در رادیو دنبال کرد و در سال 1373 با بازی در مجموعه‌ی «دام اعتیاد» به تلویزیون راه‌ یافت.
جلیلوند فعالیت سینمایی خود را از سال 1388 با فیلم «زمهریر» آغاز کرد. وی در زمینه‌های دیگری چون ساخت مستند، کارگردانی، تدوین و مجری‌گری نیز سابقه‌ی فعالیت دارد.
ایفای نقش غیاث‌الدین جمشید‌ کاشانی در مجموعه‌‌ی «نردبام آسمان» (1388) به کارگردانی محمدحسین لطیفی، اولین حضور جدی او به عنوان بازیگر است.
جلیلوند همچنین در مجموعه‌ی «یادآوری» (1392) که انحصاراً توسط شبکه‌ی آی‌فیلم تولید شده به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است.
وحید جلیلوند در کارنامه هنری‌اش کارگردانی آثاری چون «ردپای باران»، «باران به روایتی دیگر»، «چشمی از عشق»، «ستاره سلام کن»، «40 دقیقه بدون قضاوت» و نمایش‌ «عشق اتفاقی نیست که بیافتد» با مضامینی درباره قیام سیدالشهداء(ع)، به چشم می‌خورد.
او همچنین ساخت مستند‌هایی چون «چشم خورشید» و «شرح درد اشتیاق» و مجری‌گری در ویژه‌برنامه‌ی ماه رمضان به نام «تسبیح 3» از شبکه‌ی جهانی جام‌جم را در کانامه‌ی هنری‌اش دارد.
از جمله افتخارات این هنرمند، می‌توان به دریافت تندیس بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» (1393) از بخش نو جشنواره‌ی فیلم فجر اشاره کرد.

حواشی «وحید جلیلوند» (2 حاشیه)

«وحید جلیلوند»، کارگردان فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» می‌گوید ترجیح می‌دهد هیچ شغلی نداشته باشد ولی به دغدغه‌هایش بپردازد.
«وحید جلیلوند»، جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» در جشنواره فیلم فجر 1395 را دریافت کرد.

جزئیات بیشتر درباره «وحید جلیلوند»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (3)

درام (4)
دفاع مقدس (1)
تاریخی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (1 نظر)


امیرسلگی
لایک برای بازی در نقش جمشید کاشانی (نردبام آسمان)
2
1394/10/23