متیو مک کانهی، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «گرگ وال استریت»، سریال تلویزیونی «کاراگاه حقیقی» و فیلم سینمایی «باشگاه خریداران دالاس» فعالیت داشته است.

تولد:

1969/11/04 (1348/08/13)

سوابق کاری «متیو مک کانهی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «متیو مک کانهی»

متیو مک کانهی در سال 1969 در شهر اووالد واقع در تگزاس آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران کودکی وی در شهر Longview سپری شد و او توانست در همین منطقه تحصیلات پایه خود را بگذراند. در این دوران متیو بیشتر مایل بود به کار پدرش که مرتبط به استخراج نفت بود بپیوندد اما بعدها به سینما علاقه مند شد و وارد دانشگاه تگزاس شد.علاقه مک کانهی به بازیگری در دوران جوانی به حدی بود که در فیلمهای مختلف تبلیغاتی حضور کوتاه مدت رو تجربه میکرد و در عین حال فیلمهای کوتاهی هم برای کسب تجربه می ساخت تا اینکه وی بطور اتفاقی با دان فیلیپس استعدادیاب آشنا شد و همین آشنایی سبب شد به ریچارد لینکلتر که در آن زمان به دنبال جذب بازیگر برای فیلم « گیج و منگ » بود، معرفی شود. لینکلتر در ابتدا قصد نداشت از مک کانهی استفاده کند چراکه معتقد بود وی برای ایفای یک نقش منفی زیادی خوش پوش و جذاب است! اما در نهایت استعداد مک کانهی ، لینکلتر را مجاب کرد که از او در نقش مورد نظر استفاده کند و اتفاقاً سکانس های بیشتری هم به او اختصاص پیدا کند.مک کانهی سالها بعد در 1996 توانست با حضور در دو فیلم « ستاره تنها » و « زمانی برای کشتن » نام خود را به عنوان یکی از بازیگران توانای هالیوود اثبات کند. « زمانی برای کشتن » تبدیل به یکی از محبوب ترین فیلم تماشاگران و منتقدان شد و نام متیو مک کانهی نیز به سرعت بر سر زبانها افتاد و در سالهای بعد با بازی در فیلمهای « تماس » و « آمیستاد » و « کلوب دالاس بایرز » ثابت کرد که منتقدان به درستی او را یکی از تواناترین بازیگران هالیوود نامگذاری کرده اند.

نظرات مردم (1 نظر)


مری
خیلی شبیه محمدرضا فروتن خودمونه مگه نه؟
0
7 هفته قبل