جف بریجز، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «مرد آهنی»، فیلم سینمایی «لبوفسکی بزرگ» و فیلم سینمایی «The Moguls» فعالیت داشته است.

تولد:

1949/12/04 (1328/09/13)

سوابق کاری «جف بریجز»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «جف بریجز»

جفری لئون "جف" بریجز ( Jeffrey Leon "Jeff" Bridges) بازیگر آمریکایی برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم دل دیوانه (۲۰۰۹) و نامزد چهار دوره دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر نقش دوم مرد است. او همچنین علاوه بر بازیگری، کار تهیه کنندگی، آهنگسازی و اجرای ترانه های چند فیلم را نیز بر عهده داشته است.والدینش هر دو از هنرپیشگان سینما بودند. اولین حضور سینمایی جف در ۲ سالگی، همراه با مادر و برادر ده ساله اش یعنی بیو در فیلم دوستی که او دارد رقم خورد. البته در تیتراژ این فیلم هیچ نامی از دو کودک آورده نشد. در هشت سالگی در قسمتی از مجموعه ی تلویزیونی «شکار دریایی» که پدرش در آن بازی می کرد، ظاهر شد. پس از گذراندن مدتی در نیروی ذخیره گارد ساحلی و تحصیل در رشته ی نمایش در استودیوی هربرت برگوف نیویورک، نخستین فیلم دوره ی بزرگسالی اش را در سال 1970 بازی کرد. پس از چندی توانست خود را به عنوان یکی از جالب ترین شخصیت های سینمای امریکا تثبیت کند. پس از آن و در سال های نوجوانی نیز در چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی ظاهر شد، ولی اولین نقش مهمش را در سال ۱۹۷۱ و فیلم آخرین نمایش مصور بازی کرد که به خاطرش نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد گردید. در سال ۱۹۷۴ در فیلم گلوله آذرخش و پای سبک با کلینت ایستوود همبازی شد و در سال ۱۹۷۵ برای دومین بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای همین فیلم گردید. در بسیاری از فیلم های کوچک و جذاب دهه ی 1970 نقش هایی عالی داشت. جف بریجز در سال ۱۹۸۵ برای بار سوم نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم مرد ستاره ای شد. در سال ۱۹۸۸ در فیلم تاکر: یک مرد و رویاهایش نقش پیتر تاکرِ مخترع و همیشه خوشبین را بازی کرد و مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. سپس برای بار چهارم در سال ۲۰۰۱ نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای فیلم ستیزه جو شد. جف در سال ۲۰۱۰ و در هشتاد و دومین دورهٔ جوایز اسکار موفق شد تا جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خاطر بازی در فیلم دل دیوانه به خود اختصاص دهد. او همچنین جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اول مرد و جایزهٔ انجمن صنفی بازیگران سینما برای بهترین بازیگر نقش اول مرد را پیشتر به خاطر بازی در همین فیلم در سال ۲۰۱۰ دریافت کرده بود. جالب اینکه او برای بازی در فیلم لبوفسکی بزرگ، ساخته برادران کوئن که شاید مشهورترین نقش سینمایی او بوده است، نامزد اسکار نشد.

نظرات مردم (0 نظر)