نوید لایقی‌مقدم

‏نوید لایقی‌مقدم‏
Navid Layeghi Moghadam


نوید لایقی‌مقدم، بازیگر سینما و تئاتر است.
وی در سن 16 سالگی، با فیلم «فصل باران‌های موسمی» مجید برزگر (۱۳۸۸)، وارد عرصه‌ی بازیگری شد.

سوابق کاری نوید لایقی‌مقدم
یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم این است که در همه جور فیلمی حضور داشته‌باشم و هر جنس بازی‌ای را تجربه کنم؛ خیلی دوست دارم نقش منفی کار کنم؛ من خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد ولی متأسفانه چند وقت پیش داشتم به این فکر می‌کردم که من تاکنون پنج فیلم کار کرده‌ام (دو فیلم سینمایی و سه فیلم کوتاه) و در انتهای هر پنج فیلم، گریه می‌کنم.
نوید لایقی مقدم می‌گوید: در حال حاضر دانشجوی سال دوم رشته تئاتر هستم.
اگرچه به نمایش هم کمتر از سینما تمایل دارم، اما شرایط به سمتی رفت که فعلا در این عرصه مشغولم و برای جشنواره‌ی دانشجویی تئاتر مشغول تمرین هستیم تا در صورت تایید بازبینی نهایی، کار را روی صحنه ببریم.
چون سینما برایم مهم است هیچ‌وقت سمت تلویزیون نرفتم و دوست نداشتم از این طریق به کارم ادامه دهم؛ به همین خاطر صبر کردم.
لایقی‌مقدم درباره‌ی ورودش به عرصه‌ی هنر می‌گوید: من آن زمان ۱۶ سالم بود و دانش آموز سال دوم هنرستان تئاتر بودم؛ قرار بود بیژن میرباقری پروژه‌ای آغاز کند که به خاطر آن از ۵۰۰ نفر تست گرفتند و سرانجام من انتخاب شدم، اما به دلایلی کار ساخته‌نشد. تا مدتی بعد که از دفتر ایشان زنگ زدند و این‌بار برای «فصل باران‌های موسمی» تست دادم که مورد قبول واقع شدم.
اینکه برای اولین بار در سن ۱۶ سالگی نقش اصلی فیلم را داشته‌باشم شیرین بود؛ اما صبوری بعد از آن بیشتر اذیتم کرد.
تقریبا سه سال منتظر ماندم تا بعد از آن کار خوب به من پیشنهاد شود و حتی اوایل دفاتر فیلمسازان می‌رفتم؛ ولی به سفارش مجید برزگر که می‌گفت بگذار خودشان سراغ تو بیایند عمل کردم. تا اینکه هاتف علیمردانی برای «مردن به وقت شهریور» مرا قبول کرد.
نظرات مردم (1 نظر)
عسلی
تو فیلم مردن به وقت شهریور خوب بازی کرد
0 لایک
0 نظر
1397/03/20