کیم نواک

کیم نواک، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «سرگیجه»، فیلم سینمایی «Picnic» و فیلم سینمایی «Liebestraum» فعالیت داشته است.
تولد: 1933/02/13 (1311/11/24)
سوابق کاری کیم نواک
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «کیم نواک»
کیم نُواک (به انگلیسی: Kim Novak) بازیگر سینما و تلویزیون آمریکایی است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش دوگانه اش در فیلم سرگیجه (۱۹۵۸) ساخته آلفرد هیچکاک شناخته می شود.مَریلین پولین نواک در سال ۱۹۳۳ در ایلینوی متولد شد. پدر و مادرش هر دو چک تبار بودند. نواک وقتی که در دبیرستان درس می خواند، برنده یک بورس تحصیلی در موسسه هنر شیکاگو شد. او حرفه اش را پس از ترک مدرسه، به عنوان یک مدل نوجوان در یک فروشگاه بزرگ محلی آغاز کرد. او پس از دریافت بورسیه آموزشی در یک آکادمی مدلینگ، شغلش را به صورت نیمه وقت ادامه داد. او شغل هایی مانند متصدی آسانسور، فروشنده و دستیار دندانپزشکی را هم تجربه کرد.در سال ۱۹۵۴ برای نخستین بار در یک فیلم سینمایی در نقش یک مدل ظاهر شد، بی آنکه نامی از او در تیتراژ فیلم آورده شود. سرانجام توسط کارگزار استعدادیابی کلمبیا پیکچرز کشف شد و در برابر دوربین فیلم برداری تست داد. نواک قراردادی بلندمدت را امضاء کرد و نام کوچکش توسط استودیو به «کیم» تغییر یافت و در نتیجه تبدیل به کیم نواک شد.نواک در سال ۱۹۹۷ خرس طلایی افتخاری جشنواره فیلم برلین را به پاس یک عمر دستاورد سینمایی دریافت کرد. او همچنین دوبار جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن را به دست آورده است. ستاره شهرت کیم نواک در سال ۱۹۶۹ در پیاده روی شهرت هالیوود نقش بست.کیم نواک در سن هفتاد و هفت سالگی به سرطان سینه مبتلا شد و پزشکان وضعیت جسمانی او را رو به بهبود تشخیص دادند.
نظرات مردم (0 نظر)