بهروز صفاریان

بهروز صفاریان، آهنگساز سینما و تلویزیون، در سال 1356 متولد شد.
وی پس از دوران راهنمایی به هنرستان برق رفت اما پس از چند ماه به آرزویش رسید و سر از هنرستان موسیقی درآورد. بهروز صفاریان پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان موسیقی، همکاری خود را با صدا و سیما با ساخت قطعه‌ی «آی آدمای مهربون» به خوانندگی قاسم افشار آغاز کرد.
تولد: 1356/11/24 (سن: 41 سال)
سوابق کاری بهروز صفاریان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «بهروز صفاریان»
بهروز صفاریان، آهنگساز سینما و تلویزیون، در سال 1356 متولد شد. او فرزند چهارم و آخر خانواده است و دو برادر و یک خواهر دارد. پدر و مادرش نیز در اداره پست همکار بودند.

بهروز در پنج سالگی برای اولین بار دستش به ساز خورد و از ارگ برادرش، بهزاد، استفاده کرد.

از آثار وی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

همکاری با شادمهر عقیلی در آلبوم «مسافر».

مدیریت هنری اولین آلبوم برادر خود بهنام، با نام «دو رنگی» و همکاری با وی در اثر «شبح».

رهبری گروه محمد اصفهانی در سال 80 و 81.

مدیریت هنری اثر «نون و دلقک».

تنظیم و آهنگسازی آلبوم «غریبه» فریدون آسرایی.

همکاری در آلبوم های «بی خوابی» سعید شهروز و «14» علی لهراسبی.

همکاری با خشایار اعتمادی در اثر «باید به تو برگردم».

همچنین از همکاری های وی با صدا و سیما نیز میتوان به آثار؛ «مثل ماه» (با صدای خودش)، «فاصله ها» (علی لهراسبی)، «عبور شیشه ای» (علی لهراسبی)، «پیله های پرواز» (علی لهراسبی)، «دلنوازان» (علی لهراسبی)، «تقدیر» (خواجه امیری)، «تکیه بر باد» (اصفهانی)، «شهر باران» (محمد علیزاده) و «کی قراره نجاتم بدی» (سعید شهروز) اشاره کرد.

صفاریان در سال ۱۳۸۸ با فیلم «طهران تهران» از «داریوش مهرجویی» و «مهدی کرم‌پور» به موسیقی متن فیلم نیز روی آورده است که البته صفاریان در این فیلم آهنگسازی اپیزود اول، یعنی «طهران روزهای آشنایی»، به کارگردانی «داریوش مهرجویی» را به عهده دارد.
اصفهانی و صفاریان آخرین بار پس از انتشار آلبوم «فاصله» در کنار هم دیده شدند و همکاری مشترکشان ادامه داشت اما موفقیت‌های گسترده‌ای که این آلبوم برای صفاریان رقم زده بود باعث شد که او سرگرم پیشنهادات جدید شود و همین باعث قطع همکاری اش با اصفهانی شد.
همکاری «محمد اصفهانی» و صفاریان در سال ۸۱ در آلبوم «فاصله» و اتفاقات خوبی که برای این آلبوم و سبک آن رخ داد، باعث شد که روند عمر هنری بهروز صفاریان تغییراتی اساسی را به خود ببیند و او بیشتر و بیشتر در بین اهالی موسیقی مورد توجه قرار بگیرد.
نظرات مردم (0 نظر)