رضا کیانیان، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1330 در شهر تهران متولد شد. وی فعالیت هنری‌اش را از سال (1345) با حضور در عرصه‌ی تئاتر آغاز کرد و در سال (1368)، با ایفای نقش در فیلم «تمام وسوسه‌های زمین» به کارگردانی حمید سمندریان به سینما راه یافت. رضا کیانیان، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم «آژانس شیشه‌ای» (1376) از جشنواره‌ی فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «خانه‌ای روی آب» (1380) از جشنواره‌ی فیلم فجر و تندیس حافظ و تندیس جشن خانه‌ی سینما برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم «یه بوس کوچولو» (1383)، را در کارنامه دارد.

تولد:

1330/03/29 (سن: 66 سال)
برنده 2 و نامزد 6 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «رضا کیانیان»

بازیگر

نویسنده

طراح لباس
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
وی با انتشار مطلبی با عنوان «نمی دانم بالاخره به آزادی‎های شخصی اعتقاد داریم یا نه؟» در صفحه‎ی شخصی اینستاگرامش نسبت به اهانت‌ها به شهاب حسینی واکنش نشان داد.
وی در 32 سالگی با هایده قراچه داغی خواهرزاده‎ی سهراب سپهری ازدواج کرد و هفت سال بعد صاحب پسری به نام «علی» شدند که تنها فرزند این زوج است.
حضور برادرش داوود که 9 سال از او بزرگتر است، در گرایش وی به فعالیت‎های هنری تاثیرگذار بوده اما این به معنای آن نیست که او خیلی راحت وارد حیطه‎‌ی بازیگری شده باشد بلکه آنطور که خودش می‎گوید هر چیزی را در زندگی به سختی به دست آورده‎است.

نظرات مردم (16 نظر)


عسلی
بازیشو دوست دارم خیلی خوبه
0
6 هفته قبل

طاها مزینانی
بازیگر به این خوبی فقط این همه نظر
0
6 هفته قبل

طاها مزینانی
خیلی باورپذیر بازی میکنن در کل بازیشون پختست
0
13 هفته قبل

زهرا جون
آقای کیانیان بهترینن😘😘😘😘
0
21 هفته قبل

یونس
هنرمند بسیار فوق العاده ای هستن ایشون من که عاشق کارهاشونم
1
29 هفته قبل

طاها مزینانی
خیلی بازی عالی دارند ومن خیلی دوستشان دارم
0
41 هفته قبل

علی
عاللللللییییییی
0
41 هفته قبل

کریس
عالی خوب خلی قشنگ
0
44 هفته قبل

آلما
چرا توی اثارشون سریال کیمیا نیست
0
44 هفته قبل

آلما
واقعا عالیه
0
44 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر